30 травня 2018 року в Україні відзначається 100 років з дня формування української державної служби – ухвалення Закону про урочисту обітницю урядовців і суддів та присягу військових на вірність Українській Державі.

Таким чином Законом від 30 травня 1918 року було закладено один з головних механізмів, що став невід'ємним атрибутом вступу на державну службу – складання присяги: «Урочисто обіцяю вірно служити державі українській, визнавати державну владу, виконувати її закони і всіма силами охороняти інтереси і добробут». При цьому присяга не була лише символом – вона була обов'язковою умовою набуття статусу державного службовця.

Як окремий інститут національної держави державна служба в її нинішньому розумінні (зі статусом державних службовців, урегульованим законом, з уповноваженнями цих посадових осіб на здійснення функцій держави, а також отриманням ними заробітної плати з державного бюджету) з'явилася 1918 року – за Гетьманату Павла Скоропадського, часів спроб у XX столітті побудови на теренах наших земель незалежної Української Держави.

До цієї знаменної дати в центральній міській бібліотеці оформлена виставка «Державній службі України – 100 років».

  

 

 

 

Переглядів: 258 | Додав: cbstolstogo | Дата: 31.05.2018 | Коментарі (0)

Читальний зал ЦМБ ім. Л.Толстого давно та плідно співпрацює з учнями та викладачами гімназії. Цього травневого дня  вчитель історії та права Зубко В.П. завітав до бібліотеки разом з одинадцятикласниками, які готують наукові роботи. Їх тематика –різнопланова: аспекти історії України та Сумщини, гострі соціальні питання сьогодення, зв'язок поколінь, етнографія  України, світове мистецтво. Бібліотекарі допомагали учням у доборі літератури, розповідали про нові бібліотечні послуги, знайомили зі структурою довідкового апарату бібліотеки тощо. Провідний бібліограф Тетяна Плющ навчала підлітків складати списки літератури,  робити бібліографічні описи друкованих джерел та інтернет – ресурсів.  

  

 

 

 

Переглядів: 247 | Додав: cbstolstogo | Дата: 31.05.2018 | Коментарі (0)

Вітаю Вас, Гість!
Неділя, 18.04.2021