Картини, вишиті хрестиком, гладдю, бісером, рушники, вишиванки, серветки, гаптовані вироби…Скільки  чудових робіт, зроблених умілими руками майстринь клубу «Елегант»!  

Роботи жінок, які переносять нас в барвистий світ краси, можна побачити на виставці «Клуб «Елегант» запрошує», яка відкрилася 10 грудня у центральній міській бібліотеці. Кожен виріб (а їх на виставці представлено  аж  99!), приваблює своєю досконалістю.

«Вишиті картини – це мандрівка у казковий світ, де кожен знайде те, що захопить його до глибини душі», - ділиться своїми враженнями  постійна відвідувачка Лідія Булітко.

«Безперечно, народна вишивка — це мистецтво, яке  до сьогодні розвивається,  є величезним багатством, створеним майстринями упродовж віків. Наше завдання — не розгубити його, передати це живе іскристе диво наступним поколінням»,– закликала бібліотекар Любов Михайлова.

Всіх шанувальників мистецтва запрошуємо відвідати виставку, яка буде працювати до 23 грудня.

  

  

 

 

Переглядів: 431 | Додав: cbstolstogo | Дата: 10.12.2019 | Коментарі (0)

 З нагоди Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, громада Шостки приєдналася до Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства», що триває з 25 листопада по 10 грудня включно.
У тренінгу «Розірви коло», який відбувся 3 грудня на базі Coworking, що діє на базі центральної міської бібліотеки, взяли участь психологи, представники поліції, соціальних служб міста та громадських організацій, діяльність яких спрямована на попередження насильства.
Мета тренінгу, проведеного керівником громадської організації «Сила інтелекту» Галиною Москаленко, – підвищити нетерпимість суспільства до домашнього та гендерно зумовленого насильства. Як зазначила Галина, основним чинником гендерного насильства вважають владні відносини між чоловіками і жінками, а також постійну дискримінацію жінок, гендерну нерівність у суспільстві.
Наприкінці заходу присутні поділились своїми історіями «розірвання кола»– випадків скоєння насильства. А найстрашніше те, що рамки сімейного насильства виходять за межі сім’ї та дому – і розширюють їх діти, які потерпають від насильства батьків, скоюючи жорстокі вчинки щодо своїх однолітків.

 

  

 

Переглядів: 383 | Додав: cbstolstogo | Дата: 05.12.2019 | Коментарі (0)

У 1992-му році Генеральна Асамблея ООН проголосила щорічну подію всесвітнього масштабу - 3-є грудня стало Міжнародним днем людей з інвалідністю. Цей день – нагадування людству про обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю. Люди з особливими потребами дуже тонко, чутливо сприймають світ і все, що в ньому діється. А ще – потребують допомоги, теплого слова, співчуття та розуміння.
3 грудня на свято «Ти не один у цьому світі», яке відбулося у громадському об’єднанні «Надія», зібралися молоді люди з інвалідністю, їх батьки, друзі та знайомі. Завітав і отець Андрій, який є частим гостем закладу. А організатором свята стала бібліотека-філія №1, яка є давнім партнером «Надії».
На зустрічі йшла мова про те, як важливо бути поруч не тільки у цей день, а повсякчас бути милосердним, допомагати, бо кожен день людей з вадами здоров’я наповнений труднощами. Але не зважаючи на всілякі перешкоди, вони прагнуть пристосуватися до самостійного життя в суспільстві, приносити радість собі та оточуючим.
У цей день у присутніх був оптимістичний настрій, звучали пісні, проходили різноманітні конкурси, розваги. Під гучні аплодисменти зустрічали виконавців пісні «Ты да я, да мы с тобой» В’ячеслава Сурая, Євгена та Світлану Івченко. А пісня «Мама, мамочка» у виконанні Анни Бакун, стала дарунком для матусь, присутніх у залі.
Батьки теж були активними учасниками різноманітних конкурсів. Переможцем у конкурсі «Незвичайна квітка» став Максим Зборщик, а в конкурсах «Цукерка з сюрпризом» та «Хто більше?» одержали перемогу Олександр Кравець, Юлія Лейко, Сергій Шипулін та Лариса Білаш.
А потім на всіх чекав солодкий стіл та дискотека.

  

  

 

Переглядів: 301 | Додав: cbstolstogo | Дата: 05.12.2019 | Коментарі (0)

Засідання "Клуба..."  30 листопада було присвячене українському композитору  жанрів класичної та популярної музики, Народному артисту України, Герою УкраїниЛауреату Шевченківської премії - Білашу Олександру Івановичу.

Олександр Білаш прожив цікаве і бурхливе творче життя. Митець отримав "всесоюзне" (цілий ряд почесний премій та відзнак) і, що найголовніше, всенародне визнання та справжню популярність. А це вже заповітна і часто нездійсненна мрія кожної творчої людини. О.Білаш своїм життям ніби поєднав цілі покоління української творчої еліти - поетів, письменників, літераторів, композиторів, виконавців... Біографії декого з них, наприклад, Д.Павличка та Д.Гнатюка, назавжди історично пов'язані з іменем українського пісняра.
18 років свого життя (з 1976 по 1994) О.Білаш присвятив громадській діяльності на посту голови правління Київської міської організації СКУ. Здається, що навіть після власної смерті (6 травня 2003 року) композитор не полишає важливої справи свого життя - пошуку молодих талантів, на яких він завжди мав особливе інтуїтивне чуття. Адже досі існує започаткований ним фестиваль "Пісенні джерела", що відбувається щорічно у Градизьку, на малій батьківщині О.Білаша. Зараз організацією фестивалю та фондом імені О.Білаша керує молодша дочка композитора Леся Олександрівна - редактор та ведуча Національного радіо (старша дочка Оксана - викладач класу фортепіано в КССМШ імені М.В.Лисенка). Проблема історичної пам'яті актуальна в наші дні як ніколи, і стосується вона не лише Олександра Білаша. Але ж його пісні - наші культурні скарби. А скарби треба берегти. Та й відкриті вони не для всіх очей.

 

 

  


 

Переглядів: 412 | Додав: cbstolstogo | Дата: 30.11.2019 | Коментарі (0)

Проблема екології — першочергова для світової спільноти.

Чи часто ви замислюєтеся про те, як мистецтво змінює світогляд людей? Ні? Тоді завітайте до бібліотеки та перегляньте виставку–провокацію, виставку–виклик «Сіре на сірому». Виставка оформлена викладачем ШХТК( шосткинського хіміко-технологічного коледжу) Надією Шевцовою та студентами групи ПТ-17  в стилі екологічного мистецтва.

Роботи в стилі екологічного мистецтва– це антигармонія. Вони, напевно,  не викличуть у вас естетичної насолоди, проте примусять поглянути на буденні речі по-іншому... Антропогенне забруднення набуває все більших масштабів через недбале ставлення людей до навколишнього середовища. І «Сіре на сірому» є застереженням про катастрофу, що насувається.

Що чекає людство, якщо не почати вирішувати проблему захисту навколишнього середовища? Які наслідки забруднення лісів та річок? Як  вже вирішили проблему сортування та переробки сміття в країнах Європи  та Китаю? Чи потрібно відмовлятися від пластика? Саме такі питання піднімали учасники на відкритті виставки та під час перфомансу.

«Не  будьте байдужими! Долучайтеся разом з нами до акії «Місяць без пласику», - закликала всіх організаторка  виставки Надія Шевцова.

  

  

1   1

 

Переглядів: 432 | Додав: cbstolstogo | Дата: 28.11.2019 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 103 104 105 106 107 ... 235 236 »
Вітаю Вас, Гість!
Понеділок, 29.04.2024