Сьогодні 7 березня героїнею нашого "Клуба..." була - Жінка.

Коли ми говоримо про музичний світ, то на думку насамперед спадають  імена чоловіків. Насправді історія музики, як і будь-яка інша, знає і жіночі імена. 

Однією з найбіль відомих жінок-композиторів, ймовірно,  є  Клара Шуман, уроджена Клара Вік — німецька піаністка і композиторка, дружина Роберта Шумана, дочка фортепіанного педагога Ф. Віка.

У свій час вона була більше відомою як піаністка — почавши концертувати з 10 років, вона стала першою виконавицею і пропагандисткою творів свого чоловіка, а також і інших композиторів, зокрема Й. Брамса.

Вона є авторкою ряду фортепіанних п'єс, фортепіанного концерту ля мінор, каденцій до концертів Моцарта й Бетховена, а також низки пісень. Також Клара Шуман була видатною викладачкою і вела клас у Франкфуртській консерваторії.

Емі Біч  – одна з найбільш відомих композиторок в історії американської музики. Музикуванню її навчала мати, а тому, як писати музику Емі навчилася самостійно по книжках. Вона першою серед американських композиторок написала симфонію. А також писала музику для оркестрів, фортепіано, пісні, оперу, та загалом є авторкою близько 152 творів, майже всі з яких були опубліковані.

Полі́на Віардо́, повне ім'я Поліна Мішель Фердинанд Гарсіа-Віардо — французька співачка, педагог та композитор.

Дочка та учениця іспанського співака та педагога Мануеля Ґарсія, сестра Марії Малібран. Виступала у різних театрах Європи та багато концертувала. Особливо талановито виконувала партії Фідес («Пророк» Мейєрбера), Орфея («Орфей та Евридика» Глюка), Розіни («Севільський цирульник» Россіні).

Автор романсів та комічних опер на лібретто Івана Тургенєва, її близького друга. 

Соломі́я Амвро́сіївна Крушельни́цька  — українська оперна співачка, педагог.

За життя Соломію Крушельницьку визнали найвидатнішою співачкою світу. Серед її численних нагород та відзнак, зокрема, звання «Вагнерівська примадонна» XX століття. Співати з нею на одній сцені вважали за честь Енріко КарузоТітта РуффоФедір Шаляпін. Італійський композитор Джакомо Пуччіні подарував співачці свій портрет з написом «Найпрекраснішій і найчарівнішій Баттерфляй».

В сучасній українській традиції входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України.

Флоренс Фостер Дженкінс — американська піаністка і співачка (сопрано), одна з найперших представниць «маргінальної музики», яка стала відомою завдяки повній відсутності музичного слуху, почуття ритму і співочого таланту. Незважаючи на це, саму себе вона вважала неперевершеною вокалісткою (різновид «ефекту Даннінга-Крюгера», коли людина впевнена в тому, що вона талановита чи геніальна, хоча об'єктивно це не так).

    

    

 

 

Переглядів: 105 | Додав: cbstolstogo | Дата: 07.03.2020 | Коментарі (0)

 

З ледь відчутним весняним подихом до нас приходить чудове свято 8 березня. Готуючись нього, вихованці обласного центру соціально-психологічної реабілітації  виготовили листівки своїм мамам та бабусям. А допомагала їм у цьому бібліотекар юнацького відділу Надія Шалда, провівши для дітей майстер-клас зі скрапбукінгу.

  

 

Переглядів: 86 | Додав: cbstolstogo | Дата: 07.03.2020 | Коментарі (0)

 

 

Вже зовсім скоро чудове свято - 8 березня. В перші дні весни ми вітаємо наших матусь, бабусь, сестер, вчителів, подруг - усіх жінок, яких любимо, поважаємо, яким хочемо зробити приємне.

1 березня у Ображіївській бібліотеці відбувся майстер клас по виготовленню солодких подарунків для  матусь. Це захоплююче і пізнавальне заняття для дітей, а подарунок, зроблений своїми руками, завжди несе в собі любов, тепло і особливу чарівність.

  

  

 

Переглядів: 86 | Додав: cbstolstogo | Дата: 03.03.2020 | Коментарі (0)

Повітря вже наповнене першими нотками весни, теплом, що наближається, очікуванням любові і пробудженням надій. Та й котики зацікавлено розглядають навколишній світ: вони вже щось запідозрили і готові затягнути свою весняну руладу.

Ніжні, пухнасті, зворушливі та по-королівські стримані котики – герої традиційної мистецької виставки «Котоманія», що відкрилась 3 березня у центральній міській бібліотеці. 169 робіт  від більш ніж 100 учасників прикрасили фоє бібліотеки! Вони викликають безліч тільки позитивних емоцій. Наша «Котоманія» виходить на нові обрії, вона знана не лише  в нашому місті, а завойовує популярність по всій країні. На виставці можна побачити експонати навіть з Києва!

Серед учасників  виставки –  художники– студенти мистецького факультету Університету ІІІ віку, а також юні митці – вихованці зразкової студії образотворчого мистецтва «Мальви» (гуртків в’язання та художньої вишивки) Центру естетичного виховання, гуртка «Майстринька» с. Ображіївки, громадського об’єднання «Надія» та багато інших, які представили свої роботи вперше.

Наймолодша учасниця виставки –  6–ти річна Полюхович Аліна зобразила мініатюрна казку, виліплену з пластиліну. Нікого не залишать байдужими в’язані іграшки Наталії Ліфіренко. Не будемо розкривати всіх секретів, лише нагадаємо, що помилуватися пухнастими улюбленцями та отримати позитивні емоції можна буде до 20 березня. Поспішайте!

  

  

  

 

 

 

 

Переглядів: 93 | Додав: cbstolstogo | Дата: 03.03.2020 | Коментарі (0)

Остання декада лютого запам'ятається подіями патріотичного напрямку. 20 лютого День Героїв Небесної Сотні. Так сталося, що в нашій бібліотеці ми почали відзначати 19 лютого ( відеоспомин «МАЙДАН – ПОДВИГ НЕСКОРЕНИХ»), продовжили 23 лютого презентацією книги Тамари Горіхи Зерня "Доця", а закінчили сьогодні 29 лютого переглядом філму "Аліса в країні війни". Треба сказати, що фільм чудово ілюструє книгу "Доця".

Коли на Майдані почалася революція Алісі було 26 років. Як і багато інших режисерів, вона почала знімати важливі події, що відбувалися в її країні. Але дуже скоро відстань між камерою і реальністю почала скорочуватися, життя і смерть стають важливішими за просто зйомки фільм. Впродовж наступних двох років Аліса опиняється в найгарячіших точках заворушень: від Майдану Незалежності в Києві через блок-пости Слов’янська до руїн Донецького аеропорту. Це  також історія подорожі та особистий щоденник української дівчини-документаліста, яка стикається з проблемою вибору, так само як і більшість громадян її країни, коли історичні події раптово вриваються в особисте життя.

Тема є болючою, тому обговорення вийшло емоційним, але не бурхливим. Кожен висловлював свою точку зору виважено і обгрунтовано. 

Головний висновок : ніколи не можна втрачати почуття гідності та за будь-яких обставин треба будувати СВОЮ країну вільну й незалежну.

  

  

 

 

Переглядів: 103 | Додав: cbstolstogo | Дата: 29.02.2020 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 ... 140 141 »
Вітаю Вас, Гість!
Четвер, 28.05.2020