Читальний зал ЦМБ ім. Л.Толстого давно та плідно співпрацює  з учнями та викладачами гімназії. Цього разу вчитель історії та права Зубко В.П. завітав до бібліотеки разом з одинадцятикласниками, які готують наукові роботи для  Малої академії наук. Основна тематика –різні аспекти  історії Сумщини та Шосткинщини, а саме: «Волонтерський рух на Сумщині», «Вишиванки Сумської області», «Видатні спортсмени Сумщини», «Україна – ЄС» тощо.

 Бібліотекарі провели своєрідний  інформаційно – бібліографічний брифінг, на якому відповідали на питання про: сучасні бібліотечні послуги, довідково – бібліографічний апарат, правила пошуку літератури, користування СКС, складання списків літератури,  бібліографічний опис традиційних та електронних ресурсів. Учням також було цікаво дізнатися про новинки краєзнавчої літератури, яка вийшла друком у 2017 році.

 

 

Переглядів: 602 | Додав: cbstolstogo | Дата: 30.05.2017 | Коментарі (0)

30 травня в центральній міській бібліотеці відбулося вручення свідоцтв студентам інформаційного факультету Університету ІІІ віку.

«З виходом на пенсію люди гостріше відчувають свою ізольованість, їм бракує простого спілкування. Сьогодні бібліотека – це місце, куди літні люди бажають приходити, оскільки можуть провести свій вільний час цікаво та з користю. Пенсіонери набувають досвіду роботи за комп’ютером, адже оволодіння основами комп’ютерної грамотності – це широко відчинені двері в інший, досі непізнаний світ», – привітала студентів із закінченням курсу ректор Університету ІІІ віку Ніна Олексіївна Сиваєва.

 «На факультеті інформаційних технологій, який створений на базі центральної міської бібліотеки та центру естетичного виховання, студенти мають можливість познайомитися з основами роботи на комп’ютері,  отримують практичні навички, які активно використовують у подальшому. Ведуть  ділове та особисте листування, відправляють копії документів в будь-яку точку світу,  зв'язуються з друзями та родичами за кордоном, друкують свої мемуари, читають в Інтернеті новини, слухають музику, переглядають улюблені фільми, купують та продають через Інтернет», –зазначила декан факультету інформаційних технологій Ольга Іванівна Євтушенко. За вагомий особистий внесок у справу навчання, сприяння та створення умов соціальної і творчої активності людей поважного віку декан факультету нагороджена грамотою міського голови Миколи Петровича Ноги.

 Ось що кажуть про результати свого навчання випускники:

 «Закінчила навчання на інформаційному факультеті Університету ІІІ віку. Велика подяка викладачу Олені Михайлівні – уважна, терпляча, на кожному занятті дохідливо і зрозуміло подавала матеріал, завжди готова допомогти. Всім задоволена! Якщо хочеш вчитися –навчишся». (Алла Василівна, студентка).

 «Благодаря курсу обучения я многому научилась. Теперь я могу передать сообщение из Интернета на телефон, скачивать книги, музыку. Я создала личный кабинет по оплате за газ, могу оплачивать коммунальные платежи в Приват 24». (Донец Л.А., студентка)

 

 

 

Переглядів: 535 | Додав: cbstolstogo | Дата: 30.05.2017 | Коментарі (0)

 29 травня в центральній міській бібліотеці відбувся тренінг «Перехід з ББК на УДК». Провідний бібліотекар відділу комплектування та обробки літератури Ганна Плехова ознайомила бібліотекарів з Постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 р. № 177 "Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації". Редактор відділу комплектування Валентина Мельник зазначила, що система УДК – світова, її використовують 130 країн та ознайомила з основними розділами класифікації. ББК – це радянська розробка 60-х років минулого століття. Перехід від ББК на УДК є важливим, тому що це дає змогу детальніше класифікувати літературу за галузями знань. Переклад таблиць УДК українською мовою здійснювала Книжкова палата України. І тепер ці таблиці є не тільки україномовними, а й українізованими. Шифри УДК повинні максимально точно відобразити зміст видання та забезпечити в подальшому його швидкий та легкий пошук не лише в Україні, а й у світі. Бібліотекарі також ознайомилися із новими правилами ведення систематичних каталогів.

 

 

 

Переглядів: 1745 | Додав: cbstolstogo | Дата: 29.05.2017 | Коментарі (0)

22 травня в центральній міській бібліотеці відбулося нагородження переможців фотовиставки «В світі усе починається з мами». Багато теплих слів було сказано на адресу організаторів виставки – ГО «Потрібні люди» (керівник Василь Бороздін). Наведемо деякі з них: «Это то главное в жизни, что стоит беречь. Тепло, улыбку и защиту. Спасибо тем, кто сделал эту выставку. Мы увидели наших мам со стороны. Это другой взгляд. Понимаешь, что мама – это не просто женщина. Это – весь мир. (Р. Обуховский, ГО «КГЦ «Небайдужі»).

«Понравилась выставка. Хочу еще.»      ( Полина, 5 класс).

Маємо надію, що подібні фотовиставки будуть організовуватись і в майбутнньому. Пропонуємо організувати наступну, присвячену Дню батька. В Україні це свято відзначається  у третю неділю вересня. Приєднуйтесь!

Переможці фотовиставки «В світі усе починається з мами»:

Результати голосування

І місце:

1. Гримак Катерина ШНВК: І-ІІІ ст. № 6 – ДНЗ

2. Назаренко Домініка

3. Євменова Світлана (ШХТК)

4. Фастовець Андрій

5. Базиль Богдан Сергійович

6. Лобанова Лідія Володимирівна

7. Шершень Олена Олександрівна – організатор

ІІ місце

1. Євменова Ганна ( викладач ШХТК)

2. Добросмислова Наталія (школа № 11)

3. Седень Тетяна (школа № 11)

4. Данько Ілля Сергійович школа-гімназія

5. Шило Галина (медучилище)

ІІІ місце:

1. Серго Ангеліна (школа № 1)

2. Ісаков Андрій (школа № 13)

 

 

 

 

 

Переглядів: 626 | Додав: cbstolstogo | Дата: 22.05.2017 | Коментарі (0)

20 травня засідання в Клубі шанувальників класичної музики було присвячене Дню Європи.

У сьогоднішньому світі, як ніколи раніше, перетинаються культурні поля, які оброблялися протягом століть різними етнічними спільнотами: від невеликих племен до величезних націй. Ці народи, як і раніше формують свідомість сучасної людини, систему його цінностей. Так, природа людини - єдина. Але людська цивілізація - це ще й сукупність окремих культур. Саме ці окремі культури, будучи всередині себе цілісними системами, донесли до нас творіння великих вчених, духовних вчителів, майстрів іконопису, музики, театру, кіно, архітектури, поезії, літератури. Кожна культура має свої пріоритети, властивості, характер, за якими її можна відрізнити від інших. І кожна культура впливає на інші культури. Про стилі і напрямки європейської культури, а також її вплив на інші культури йшла мова на сьогоднішньому засіданні.

 

 

 

 

Переглядів: 556 | Додав: cbstolstogo | Дата: 20.05.2017 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 167 168 169 170 171 ... 235 236 »
Вітаю Вас, Гість!
Субота, 04.05.2024