Неповторні враження отримують вихованці оздоровчих таборів від візитів до музеїв та бібліотек міста. У громадському літературному музеї Пантелеймона Куліша, що працює на базі Центральної міської бібліотеки, у період літніх канікул особливо людно. Цікавими й корисними є перегляди експозицій музею Пантелеймона Куліша: всебічно обдарованого  письменника, фольклориста, перекладача, автора першої абетки – великого патріота України та нашого земляка. Особливо подобається дітям етнографічний куточок із предметами старовинного українського побуту, робочий кабінет письменника, де відтворено інтер’єр за описом його сучасників. Знайомляться юні відвідувачі також з роботами студентів мистецького факультету Університету ІІІ віку, що представлені на виставці «Вчимося у майстрів і у природи».

  

Переглядів: 887 | Додав: cbstolstogo | Дата: 12.06.2017 | Коментарі (2)

В цьому році виповнюється 140 років легендарній жінці, "божественній босоніжці" Айседорі Дункан. Саме про неї йшла мова на черговому засіданні Клубу шанувальників класичної музики.

Вона вважається основоположницею вільного танцю — предтечі танцю модерн. Використовувала давньогрецьку пластику, хітон замість балетного костюма, танцювала босоніж. У 19211924 жила в Росії, організувала студію в Москві. Незважаючи на урядову підтримку, в післяреволюційної Росії Дункан зіткнулася з важкими побутовими проблемами, такими як голод, відсутність опалення. Більшу частину грошей для школи їй довелося добувати самостійно. Була дружиною Сергія Єсеніна. Похована на кладовищі Пер-Лашез.

 

 

 

Переглядів: 480 | Додав: cbstolstogo | Дата: 10.06.2017 | Коментарі (0)

http://auc.org.ua/sites/default/files/vor3.jpg

 

Галина Москаленко, інженер-програміст КЗ «Шосткинська міська ЦБС», керівник громадської організації «Сила інтелекту» взяла участь у початковій Конференції річного навчального циклу з розробки стратегії розвитку територіальних громад, яку проводила Асоціація міст України 7-8 червня в Києві.

Захід відбувся в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізується спільно з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

До участі у навчанні відібрано 67 громад з 22 областей. Кожна громада представлена двома учасниками – службовцем органу місцевого самоврядування, відповідальним за питання розвитку громади та представником місцевої громадської організації.

 

Команда PPV представила методологію та програму річного циклу навчання з розробки стратегій розвитку. Учасники висловили свої очікування від навчання.

Друга частина Конференції продовжилася роботою трьох окремих груп з командами тренерів.

Тренери обговорили з учасниками  питання -  що таке стратегічне управління розвитком і яка його принципова відмінність від інших видів управління, а також принципи та підходи до стратегічного управління розвитком територій.

Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан наголосив на важливості розробки стратегій розвитку територіальних громад. «Стратегія розвитку громад розробляється не лише для притоку інвестицій чи поліпшення фінансового стану, а, у першу чергу, для того, щоб якість життя у громадах значно покращувалася і це відчували їх жителі», - підкреслив він. Звертаючись до представників ОТГ, Виконавчий директор АМУ зазначив: «Коли ви маєте стратегію дій, у вас немає проблем, а є лише перешкоди і шляхи їх подолання, окреслені покроково».

 

 

Переглядів: 629 | Додав: cbstolstogo | Дата: 08.06.2017 | Коментарі (0)

Побачила світ нова книга краєзнавця Володимира Чухно «Історія Гамаліївського Харлампієва монастиря», презентація якої відбулася 7 червня у центральній міській бібліотеці.
Гамаліївський монастир по праву вважається перлиною українського бароко. Це один з останніх монастирів-фортець, побудованих в Україні, тут знаходиться усипальниця двох гілок родини Скоропадських. Існують твердження, що ініціатором будівництва собору Різдва Пресвятої Богородиці, теплого храму на честь священномученика Харлампія, інших споруд була дружина Івана Скоропадського Анастасія Марківна.
Зінаїда Іванівна Чухно - дружина автора книги, згадувала про Володимира Єгоровича як про людину великого серця, працьовиту, скромну. З юнацьких років він захоплювався історією рідного краю. Поступово захоплення переросло у серйозну працю по пошуку інформації, повязаної з історією малої батьківщини - с. Очкіно та Середино — Будського району. Юрист за освітою, краєзнавець за покликанням Чухно В.Є. останні роки свого життя присвятив справі дослідження та популяризації нашої історичної спадщини.У 2013 році взявся за написання книги про Шостку та її околиці, де прожив більше 30 років. Книга була готова на 60%, але хвороба обірвала життя невтомного дослідника історії рідного краю.
Краєзнавче дослідження про історію Гамаліївського Харлампієвого монастиря – фундаментальна праця В. Чухно. Одних тільки посилань на джерела – 6 сторінок тексту.
З великою повагою і теплотою згадували про Володимира Чухно юристи Солдаткін Сергій Григорович та Спановський Микола Павлович, вчителька школи №1 Марченко Надія Миколаївна, лікар — епідеміолог Марков Олександр Анатолійович.
Ієромонах Феодосій нагадав присутнім, що головне у храмі — не стіни, а душа та молитва. А книга про монастир вразила його точністю наведених фактів та кількістю використаних джерел.
“Я думаю, що книга буде дуже корисною для тих, хто хоче знати свою історію, а також дуже цінним путівником для молоді. Багатьох із тих людей, чиї спогади лягли в основу книги, уже немає з нами, а їхні спогади — безцінні у краєзнавчому плані”, – підкреслила секретар міської ради Олена Миколаївна Чанцева-Коваленко.
Заступник міського голови Ніна Олексіївна Сиваєва акцентувала увагу на тому, що, враховуючи виняткову культурну та історичну цінність ансамблю Гамаліївського монастиря, потрібно відродити історичну справедливість, зробити так, щоб люди могли відвідувати національну пам’ятку . Але до вивільнення монастиря потрібно підходити виважено, виміряно. “Багато що в цьому напрямку зроблено, багато ще маємо зробити. Але ми повинні вірити, що прийде час і Гамаліївський Харлампієвський монастир буде входити у духовне кільце разом з храмами Путивля, Глухова. Адже потрібно досліджувати те, що не знаємо, цінувати те, що маємо та передавати знання молодому поколінню”.
 

Четверикова Тамара, підсумовуючи зустріч, нагадала, що книги з історії рідного краю необхідні для того, щоб пам'ятати — ХТО МИ, берегти і примножувати культурне та духовне багатство України та своєї малої батьківщини.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Переглядів: 664 | Додав: cbstolstogo | Дата: 07.06.2017 | Коментарі (0)

6 червня в центральній міській бібліотеці відкрилась виставка-звіт «Вчимося у майстрів і у природи» студентів мистецького факультету Університету ІІІ віку.

Фойє прикрасили 108 яскравих дивовижних  робіт 29 студентів: натюрморти, пейзажі, портрети

Проявам власних талантів студенти завдячують Університету ІІІ віку, який відкрив для них дивовижний світ мисецтва.

Наталія Харитонова, декан мистецького факультету, зазначила: «Эта выставка - своеобразный итог нашей работы за год. На нашем факультете студенты обучаются живописи два года. Потом они переходят  в клуб «Обрій», но отчетную выставку мы делаем из работ всех учеников факультета: и которые занимаются уже по 5-6 лет, и тех,хто учился только год».

«Університет третього віку став для нас місцем, де проводимо вільний час, ми знайшли заняття до душі, нових друзів. Він став для нас місцем, де зігріваються наші серця, тут ми можемо показати своє уміння, поділитися радістю від своєї майстерності з іншими», – діляться враженнями студенти.

Крок за кроком художники-аматори поважного віку освоюють різні техніки живопису, тонко відчувають форму та колір, вправно володіють пензлем, напрацьовують власний почерк.

Запрошуємо відвідати цю чудову виставку!

 

 

 

  

 

 

Переглядів: 627 | Додав: cbstolstogo | Дата: 06.06.2017 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 166 167 168 169 170 ... 235 236 »
Вітаю Вас, Гість!
П`ятниця, 26.04.2024