З бібліотеки – до Швейцарії. «День Європи» у бібліотеці-філіалі № 2 видався інформаційно цікавим і пізнавальним. Постійна відвідувачка бібліотеки Єлізарова Людмила вразила присутніх неймовірними враженнями від своєї подорожі до європейської країни. Багатомовна, неповторна країна з комфортним транспортом і чудовими краєвидами, сніговими розвагами в будь-який час.  

«Подорож до Швейцарії» захопила і викликала бажання відвідати цю чудову країну, чи хоча б помріяти трошки про це.

Бібліотекар Наталія Марнопольська підготувала інформаційне повідомлення про Швейцарію.

  

  

 

 

 

 

 

Переглядів: 450 | Додав: cbstolstogo | Дата: 20.05.2019 | Коментарі (0)

Україна і Китай відзначають 25 років встановлення дипломатичних відносин. З цього приводу 2019 рік  Президентом України оголошено  - Роком Китаю в Україні. Серед заходів цієї тематики, які проходять в Центральній міській бібліотеці, є і перегляд документального фільму «Цвіт крізь сльози» (режисер Хуацін Цзінь) у  Кіноклубі Docudays UA.

Головна лінія – це історія боротьби і виживання групи дітей-квіточок, які намагаються торувати собі шлях у майбутнє. Але у даному випадку цей обраний шлях позбавляє їх головного – дитинства.  Героями фільму є Юань і Сян, які займаються акробатикою та їхні батьки. На худенькі дитячі плечі покладені надії обох родин. Дорослішаючи, вони мусять як фізично, так і морально долати труднощі, але водночас і вчаться по-своєму радіти кожному дню. У цій документальній стрічці висловлена стурбованість режисера про життя звичайних людей у Китаї.

Фільм в цілому сподобався. Побачене вразило. Жахливі умови, в яких займаються діти, холод такий, що дівчинка навіть обморозила руки, повна відсутність іграшок. Але є ціль, яка понад усе: заробити побільше грошей для утримання власної родини. Звичайно, так не повинно бути. Це повне порушення прав дитини.

Сучасний Китай є досить потужною спортивною державою, тому виникає питання: чому ж так мало уваги приділяється дітям. Думка присутніх була одностайною. Про розвиток дитини повинні турбуватися і батьки, і суспільство, і  держава також.

  

 

Переглядів: 422 | Додав: cbstolstogo | Дата: 18.05.2019 | Коментарі (0)

У центральній міській бібліотеці за участі молодіжних лідерів та активістів громади м.Шостки відбувся круглий стіл на тему «Презентація результатів дослідження гендерних потреб молоді».

Молодіжні активісти висловили своє бачення пріоритетів у проведенні та організації заходів міської програми «Молодь міста Шостки» з урахуванням інтересів молоді та підтримки міською владою суспільно важливих проектів молоді. Обговорили можливість консолідації зусиль, які дозволять міській програмі «Молодь міста Шостки» на 2016-2020 роки бути більш ефективною та гендерно чутливою. Атмосфера заходу була конструктивною.

За словами експертки з гендерно орієнтованого планування та бюджетування Адріани Костенко, такі зустрічі проводити доцільно, адже окрім молоді порядок денний молодіжної політики ніхто краще не визначить і не зреалізує.

Цей захід проходив у рамках адвокаційної кампанії «Шосткинська громада: справедливе врядування для жінок і чоловіків», яку реалізують у співпраці громадські організації «Сила інтелекту» та «Потрібні люди».

  

 

 

 

Переглядів: 434 | Додав: cbstolstogo | Дата: 17.05.2019 | Коментарі (0)

16 травня в центральній міській бібліотеці відбувся актуальний діалог. Спеціаліст з профорієнтації Шосткинського центру зайнятості Світлана Тищенко розповідала старшокласникам ЗОШ №1 про професії на тренінзі "В прфесії всі рівні", який був організований та проведений за підтримки Українського жіночого фонду. «В сучасному світі не повинно існувати поняття «жіноча» або «чоловіча» професія, кожна людина має право на свій вибір, незалежно від статі. Професій багато, але визначитися і обрати справу до душі процес важливий і непростий», - наголосила Світлана Анатоліївна.

Фахівець дала учням важливі рекомендації та поради щодо вибору майбутньої професії, які допоможуть школярам уникнути розчарувань на початку трудової діяльності. Присутні мали можливість ознайомитися з книжковою виставкою «Калейдоскоп професій», переглянули гендерні відеоролики Мінінформа та  відповіли на питання анкети, яка допоможе в майбутньому визначитися з професією.

  

 

 

 

Переглядів: 474 | Додав: cbstolstogo | Дата: 16.05.2019 | Коментарі (0)

16 квітня у Шосткинській бібліотеці Олександра Плодиста представила свою книгу «Не забути, щоб не повторити». У книзі відображено процес політичних репресій проти жителів м. Шостки. Зібрані імена „ворогів народу”, які народилися, жили або працювали в нашому місті. Авторка провела важливу пошукову і дослідницьку роботу, їй вдалося зібрати і систематизувати архівні документи та матеріали кримінальних справ.

Ця книга потрібна нам, щоб уявити та усвідомити жахливі уроки історії. Вона потрібна родичам і близьким, щоб вони могли не пошепки, сміливо згадувати імена своїх родичів, розказувати про них і зберегти пам'ять.

Тема «великого терору» та його наслідків вивчається й дотепер. Ще багато невідомих сторінок треба дослідити та оприлюднити важливі факти і документи.

Книгу буде поширено серед бібліотек міста, ознайомитися можуть всі, хто цікавиться історичною правдою.

У цей день бібліотекарі також взяли участь у мітингу, присвяченому Дню пам'яті жертв політичних репресій.

  

 

 

 

Переглядів: 419 | Додав: cbstolstogo | Дата: 16.05.2019 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 115 116 117 118 119 ... 235 236 »
Вітаю Вас, Гість!
Вівторок, 07.05.2024