Як кажуть мандрівники: іноді один день, проведений у мандрах, дає більше вражень, ніж декілька років життя вдома. Золотава осінь щороку нам дарує такий день, коли колектив бібліотек Шосткинської громади бере з собою гарний настрій і вирушає у подорож країною.
Найкрасивішої пори року ми святкуємо Всеукраїнський день бібліотек, для подорожей це найкомфортніший період і погода завжди на нашій стороні.
Отак от відразу, викласти світлини з подорожі цього разу не склалося, може то і добре. Бо дуже хотілося зберегти образ Чернігова, його історію, сучасність ще на деякий час, згадувати краєвиди, вікові споруди, чудову розповідь гіда Володимира Пилипенка (до речі, один із найвідоміших у місті) і планувати в думках наступну подорож.
Чернігів - славетне місто, про здобуття якого мріяли вельможні князі, литовці, поляки, росіяни і, навіть, кримські татари. Одне з найбільших міст Європи в 13 ст.
Унікальні архітектурні пам’ятки, монументальні споруди дивують фантастичною архітектурою. На сьогодні відомі залишки щонайменше 5 мурованих храмів та 2 княжих теремів, а до наших днів збереглося п’ять храмів часів Київської Русі.
Гуляючи валом ми порахували гармати, поставлені на лафети, де колись були укріплення фортеці. Тут часто призначають побачення, інколи біля 13-ої, хто не знає скільки їх насправді, ловляться на жарт.
Далі маршрут тривав до Катеринівської церкви, будинку Лизогуба, до найкрасивішого місця Чернігова – Красної площі. А які чудові сквери, бульвари, квіткове розмаїття на клумбах. Оновлення клумб відбувається декілька разів на рік, квіти висаджують відповідно порі року, і так поки площу не вкриє сніг.
Архітектурні споруди минулих століть збереглися добре: поліцейське управління (зараз міська прокуратура) та губернське земство (сьогоднішня облдержадміністрація). З ХХ століття зберігся будинок державного банку (нині міська рада).
Неподалік розташована П’ятницька церква – одна із найвидатніших пам’яток міста. Вона була споруджена наприкінці ХІІ – на початку ХІІІ століття. Ми впустили до серця всю красу Чернігова, комфортність і привітність, зарядилися позитивними емоціями та повезли додому купу чудових вражень і світлин.
Бібліотекарі громади дуже вдячні міському голові Миколі Нозі, начальнику відділу культури і туризму Ігорю Фатуну за сприяння в організації поїздки до славетного міста Чернігова.