Шостка - місто обласного підпорядкування, центр району, розташована на річці Шостці (притока Десни).

Після визволення міста від німецько-фашистських загарбників у вересні 1943 року була відновлена міська бібліотека, яка знаходилась у пристосованому приміщенні по провулку Короленка, 3 загальною площею 220 кв. м. У бібліотеці працювали два відділи: абонемент і читальний зал. Читачів обслуговували бібліотекарі Вакуленко Софія Григорівна та Хорошкова Олександра Іванівна і завідуюча бібліотекою Куценко Людмила Кирилівна, яка приїхала за направленням в 1954 році після закінчення Харківського державного інституту культури і очолила міську бібліотеку № 1 ім. Л.Толстого.

Йшли роки, колектив бібліотеки поповнювався новими спеціалістами. У 1961 році після закінчення Харківського державного інституту культури стала працювати бібліотекарем на абонементі Булітко Ніна Петрівна. Базан Віра Яківна працювала завідуючою читальним залом з 1968 року. За багаторічну плідну працю на бібліотечній ниві вони були нагороджені медалями «Ветеран труда».

У 1974 році з Новгород–Сіверського району приїхала у місто Стариченко Марія Федорівна, яка стала працювати бібліотекарем абонементу. З 1975 року після закінчення загальної школи стала працювати бібліотекарем Кавунова Тетяна Вікторівна, а з 01.08.1980 р. після закінчення Київського державного інституту культури приїхала працювати в бібліотеку Плєхова Ганна Василівна, яка з 01.01.84 р. очолила заснований після централізації відділ комплектування та обробки літератури.

На виконання рішення № 691 виконкому Сумської обласної ради народних депутатів від 30.11.1980 р. «Про переведення на роздільну систему обслуговування книгою населення» завідуюча Шосткинською міською бібліотекою ім. Л.Толстого Куценко Л.К. була переведена на посаду в.о. директора міської централізованої бібліотечної системи з 16.03.1981 р.

У 1981 році штат бібліотечних працівників поповнився ще одним молодим спеціалістом. Після закінчення Харківського державного інституту культури приїхала працювати в бібліотеку Євтушенко Ольга Іванівна.

В 1983 році бібліотека отримала нове, просторе приміщення в новому будинку по вул. Миру, 11 загальною площею 1652,7 кв.м.

В зв’язку з проведенням централізації бібліотечної мережі міста міська бібліотека № 1 була перейменована в центральну міську бібліотеку ім. Л.Толстого з розгорнутою структурою: абонемент, читальний зал, юнацький відділ, відділ комплектування та обробки літератури.

В березні 1983 року при центральній бібліотеці було засновано юнацький відділ, який очолила бібліотекар Кавунова Тетяна Вікторівна.

Відкрито відділ єдиного фонду.

Після виходу на пенсію директора ЦБС Куценко Л.К., бібліотеку з 01.04.1987 року очолила Євтушенко Ольга Іванівна – старший бібліотекар читального залу.

У 1991 році було засновано методико-бібліографічний відділ, який очолила Харчук Валентина Миколаївна. Відділ надає методичну і практичну допомогу бібліотекам ЦБС та бібліотекам інших систем і відомств з питань бібліотечної роботи.

На базі відкритої в місті філії Сумського обласного шпиталю для ветерані Великої Вітчизняної війни бібліотека відкрила бібліотечний пункт. Щорічно бібліотека обслуговує близько 240 ветеранів.

З 2001 року на базі центральної міської бібліотеки діє центр регіональної інформації (читальний зал), який створює бази даних з питань економічного, соціального, природоохоронного розвитку регіону.

27 листопада 2007 року за підтримки Посольства США в Україні в рамках проекту LEAP-VI «Інтернет для публічних бібліотек» відкрито Інтернет-центр, який зробив можливим використання світових ресурсів Інтернету в роботі бібліотек.

Сьогодення центральної міської бібліотеки – це щоденна творчість, пошук нових шляхів і форм обслуговування читачів, підвищення суспільної ролі та іміджу.

Вітаю Вас, Гість!
Середа, 22.01.2025