Вже стало доброю традицією виставку-звіт «Вчимося у майстрів і у природи»  мистецького факультету Університету ІІІ віку  проводити  у центральній міській бібліотеці.

Талановиті роботи студентів яскраво продемонстрували, що віднайти себе у мистецтві можна у будь-якому віці. Експозиція видалася напрочуд різноманітною: натюрморти, пейзажі, портрети.

90 чудових робіт!

Декан мистецького факультету Наталія Харитонова на відкритті виставки зазначила: «Пусть наши шедевры не будут мирового масштаба, не будут демонстрироваться на всемирных выставках, но в них – наши душа и сердце».

Зростання майстерності слухачів мистецького факультету відзначили численні шанувальники. «Ми неначе в Дрезденській художній галереї побували», – було чути схвальні відгуки.

З піднесеним настроєм, заряджені позитивними емоціями від музичних композицій, виконаних на саксофоні Володимиром Букусом, присутні ще довго обговорювали роботи за чашечкою духмяного іван-чаю та чудо-квасу. 

Зануритися у світ мистецтва, переглянути еспоновані роботи шанувальники живопису зможуть ще протягом 3 тижнів.

Запрошуємо!

   

   

Переглядів: 38 | Додав: cbstolstogo | Дата: 18.06.2019 | Коментарі (0)

15 червня в кіноклубі  Docudays UA дивимось фільм британського режисера  Тео Гессінга "Жертвопринесення". 

Назва фільму дуже промовиста, та не однозначна. Лхамо Кьяб, тибетський мандрівник, тікає у вигнання до Індії, але таємно повертається до Тибету в символічній мандрівці, щоб привернути увагу до страждань свого народу. У цей же час 130 тибетців вдалися до самоспалення на батьківщині. Фільм розглядає наслідки жертвопринесень, вчинених тибетцями в ім’я свободи.

Закінчився фільм. В залі - гнітюча тиша. Враження від перегляду тяжке. Що можна сказати...?

Ніхто з присутніх на перегляді навіть не замислювався над тим, що в XXI ст. у Тибеті можуть бути такі проблеми. 

 Тож яка вона, ціна свободи? Людське життя? І чи виправданий такий метод боротьби? Які наслідки такого вчинку? Чи можна було вчинити по-іншому в цьому конкретному випадку? Які наслідки історичних випадків жертвопринесень? Питань під час обговорення поставало дуже багато, та присутні дійшли загального висновку, що самоспалення - не вихід, треба шукати інші дієві способи, щоб захистити свою свободу. 

 

 

 

Переглядів: 36 | Додав: cbstolstogo | Дата: 15.06.2019 | Коментарі (0)

Номінації "Образотворче мистецтво" та "Декоративне мистецтво" - конкурсні роботі оцінено. 13 червня у Шосткинській центральній бібліотеці визначали переможців літературно-мистецького конкурсу «Нехай в серці радість ллється». Конкурс оголошено до 200-річчя П. Куліша. До важливої творчої місії долучився народний художник України Анатолій Гайдамака. Разом з членами журі конкурсу думали, сперечалися, з переможцями визначалися. Прізвища будуть названі у серпні, коли Шосткинщина святкуватиме ювілей славетного земляка.

  

  

 

Переглядів: 34 | Додав: cbstolstogo | Дата: 13.06.2019 | Коментарі (0)

11 червня подорож у світ крихітних тварин здійснили дітлахи  з групи «Капитошки» д/с №10 «Незабудка». Бібліотекар бібліотеки-філіалу №2 Наталія Марнопольська підібрала яскраві фото з журналу «Барвінок» та підготувала цікаву інформацію про життя екзотичних мініатюрних тваринок.

Карликовий хом’ячок, сокіл-крихітка, мишачий лемур, карликова білозубка, рубіногорлий колібрі, акула-ліхтарик вразили дітей. «Вони такі маленькі, хочеться їх захистити і зберегти», – висловив своє враження Вадик.

Бережливе ставлення до природи починається саме з дитинства, тому важливо про це розповідати і виховувати дбайливе ставлення до навколишнього світу.

 

 

Переглядів: 62 | Додав: cbstolstogo | Дата: 12.06.2019 | Коментарі (0)

8 червня  в "Клубі..."   згадували Михайла Івановича Глінку.

Михайло Іванович Глінка (1804 - 1857) - великий  композитор. Автор таких відомих творів : опера «Руслан і Людмила», «Камаринская» симфонія , «Вальс-фантазія», «Патетичне тріо» та багатьох інших.

Говорячи про зв'язки композитора з Україною, потрібно зазначити, що Михайло Глінка неодноразово бував у Чернігові та ІчніНіжині, Григорівці, Монастирищах. А в Качанівці у маєтку Тарновських 1838 року працював над оперою «Руслан і Людмила» (написав низку номерів, зокрема баладу Фіна і марш Чорномора), уривки з якої вперше виконав хор мецената Григорія Тарновського. 1838 роком датуються дві пісні Михайла Глінки, написані на вірші Віктора Забіли: "Не щебечи соловейку" та "Гуде вітер вельми в полі". Його іменем названі вулиця у Чернігові та альтанка в Качанівці. У своїх «Записках» і листах композитор повідомляє, що працював над симфонічною увертюрою «Тарас Бульба» за однойменною повістю Гоголя, але, на жаль, жодного нотного матеріалу цього твору не збереглося. 

  

 

 

Переглядів: 76 | Додав: cbstolstogo | Дата: 08.06.2019 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 5 ... 123 124 »
Вітаю Вас, Гість!
Понеділок, 19.08.2019