ТРК "Акцент" 25.02.2020

Досить розгалужена міська Центральна бібліотечна система дає змогу бажаючим не тільки користуватися літературою, а ще і активно проводити час. Бібліотечні заклади Шостки вже давно перестали бути лише книгозбиральнями, зараз – це публічні місця, які перетворилися на багатофункціональний простір, в яких впроваджують еру діджиталізації, влаштовують виставки, зустрічі, конференції, проводять міські заходи. Про одну із родзинок громади говорили під час чергової апаратної наради, яка відбулася у ЦМБ. Усі подробиці – далі в матеріалі.

Переглядів: 59 | Додав: cbstolstogo | Дата: 26.02.2020 | Коментарі (0)

В центральній міській бібліотеці оформлено книжкову виставку «Ні, я жива, я буду вічно жити!» до 149-ї річниці від дня народження  Лесі Українки.

Якщо ви бажаєте детальніше ознайомитися з творчістю, особистим життям видатної української поетеси – вам до нас!

Із новинок – «Леся Українка. ЛИСТИ: 1876–1897». З книги дізнаємося: з ким товаришувала Лариса Косач, ким захоплювалася і з кого кпила, що читала, де бувала, чим журилася і про що мріяла, як народжувалися задуми її творів...

Уперше опублікований без вилучень, зі збереженням авторського правопису, епістолярій Лесі Українки відкриває читачам можливість по-новому побачити одну з найяскравіших постатей української культури межі XIX-XX століть.

  

 

Переглядів: 103 | Додав: cbstolstogo | Дата: 25.02.2020 | Коментарі (0)

Святкова атмосфера заповнила приміщення громадського об’єднання «Надія», адже сьогодні сюди завітало свято Масляної.  Його організатор – завідуюча бібліотекою-філією №1 Тетяна Бакун. З цим святом нерозривно пов’язана традиція пекти млинці, які за кольором і формою ототожнюються з ласкавим сонечком. Це смачне і неймовірно ситне свято триватиме цілий тиждень, який передує Великому посту.

А ще було проведено безліч веселих та цікавих конкурсів, в яких охоче брали участь усі присутні. Під гучні аплодисменти зустрічали учасників сценки «Гілочка вишні» Лізу Гредякіну, Євгена та Світлану Івченків, В’ячеслава Сурая. У конкурсі «Масляна з млинцями» переможцями стали Марина Маляренко та Микола Шаповалов, «Вправний кухар» – це Юлія Лейко та Максим Зборщик, а у конкурсі «Шеф кухар» перемогу здобули Сергій Шипулін та Анна Бакун.

Всіх чекав святковий стіл з млинцями та варениками, бо яка ж Масляна без цих смаколиків!

  

  

 

 

Переглядів: 79 | Додав: cbstolstogo | Дата: 24.02.2020 | Коментарі (0)

Сьогодні зранку про подію, що відбулася вчора. 23 лютого в Шосткинській центральній міській бібліотеці сталася дивовижна подія - презентація «Доці». Пригодницько-авантюрний роман з включенням містичних моментів та елементів детективу представили шосткинським читачам авторка Тамара Горіха Зерня та видавчиня Ірина Білоцерківська.

Книга з гордістю зійшла на книжковий Олімп та справедливо отримала високе визнання: книжковий «Оскар» – премію BBC - 2019. Дебют викликав фурор, книга увійшла до шорт- листів усіх літературних премій, що є Україні. Презентації проходять в різних містах України, невдовзі – поїздка за кордон.

«Тамара написана про те, що знала й бачила сама, у книзі її особисті враження та власний досвід, спогади людей, з якими вона спілкувалася протягом своєї волонтерської діяльності», – зробила акцент пані Ірина.

Кожен герой – реальний персонаж, кожен діалог – відбувся насправді, кожна історія – це шокуюча правда, що пробивається через брехню. А назва книги прийшла уві сні, її підказали герої.

Це книга-загадка, бо повсякчас ти стаєш свідком тих подій, складаєш свою картинку та додумуєш те, що проявляється.

«Коли я читала, я відчувала себе цією героїнею. Їй було боляче, і мені було боляче. Їй було смішно, і мені було смішно. Весь час думала: а щоб я зробила на її місці, яким було б моє рішення», – такими враження поділилася бібліотекарка Анжеліка Пенкіна.

«Я хотіла написати про людей, щоб зберегти пам’ять про те, що відбувалося на Донбасі та відновити справедливість», – сказала пані Тамара. А ще поділилася планами на майбутнє: написати детективну історію. Сподіваємося, Шостка почує цю історію і ми знову будемо мати чудову нагоду поспілкуватися з неймовірними Тамарою та Іриною.

Така щира й тепла зустріч, справді, сподобалася всім. А шосткинський читач так вразив наших друзів, що вони вирішили залишити книги для тих, хто не зміг відвідати презентацію. Кажуть, книга стає шедевром після завершального розчерку майстра. Такий шедевр може бути вашим. Придбати книгу з автографом можна в Шосткинській центральній міській біблотеці.

Про це маємо знати, це повинні прочитати.

  

  

 

Переглядів: 106 | Додав: cbstolstogo | Дата: 24.02.2020 | Коментарі (0)

 

 

 

Фредерік Францишек  Шопен  -  геніальний польський композитор та піаніст. Музику Шопена називають гарматами, захованими в квітах. Композитор був неперевершеним творцем мелодій, він одним з перших приніс у європейську мелодику слов’янські інтонаційні елементи, збагативши її новими ритмiчними малюнками. 

Фредеріка Шопена вважають найвидатнішим польським композитором. Його іменем названо Варшавську консерваторію та аеропорт, філармонію у Гданську, астероїд і кратер на Меркурії, ряд вулиць у Польщі та Україні; раз у п’ять років у Варшаві проводиться конкурс піаністів імені Ф. Шoпeна, щорічно серед польських музикантів проходить вручення премії «Fryderyk».

Саме цій видатній людині і було присвячене засідання "Клубу...", яке відбулося 22 лютого.

  

Переглядів: 76 | Додав: cbstolstogo | Дата: 22.02.2020 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 5 ... 140 141 »
Вітаю Вас, Гість!
Четвер, 28.05.2020