27 березня 2014 року в центрі естетичного виховання відбулася друга міська краєзнавчо-освітня конференція, присвячена 190-річчю з дня народження українського педагога-новатора, видатного вченого, автора праць із теорії та історії педагогіки, підручників для початкової школи «Дитячий світ», «Рідне слово», фундаментальної праці «Людина як предмет виховання» Костянтина Дмитровича Ушинського, життя якого певний час проходило у нашому краї, на ідеях якого ґрунтується сучасна, в тому числі й українська, педагогіка.

У роботі конференції взяли участь міський голова М.П. Нога, заступник начальника управління освіти Волошко Л.О., педагогічні працівники дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, а також працівники бібліотек: завідуюча дитячою бібліотекою-філіал №3 Тетяна Вікторівна Абдюшева та бібліотекар центральної міської бібліотеки ім. Л.Толстого Олександра Віталіївна Дерев’янко.

«Дитячий світ» та «Рідне слово» - підручники К.Д. Ушинського для початкового навчання» - такою темою став виступ завідуючої дитячою бібліотекою Тетяни Вікторівни Абдюшевої.

Завідуюча музею П.О. Куліша Олександра Віталіївна Дерев’янко розповіла про «Родинні зв’язки Кулішів-Ушинських, зв’язки родини Ушинських з Драгневичами з містечка Вороніж».

 

 

Переглядів: 344 | Додав: cbstolstogo | Дата: 28.03.2014 | Коментарі (0)

Ви мрієте подорожувати без кордонів, працювати в іноземній фірмі, співпрацювати з зарубіжними партнерами по бізнесу, спілкуватися з іноземцями,  не відчуваючи мовного бар'єру, або просто хочете весело, цікаво і з користю проводити свій вільний час? 

Ми допоможемо вам здійснити ці мрії! 

Приходьте до центральної міської бібліотеки ім. Л.Толстого! 

Тільки у нас ви зможете абсолютно БЕЗКОШТОВНО і САМОСТІЙНО вивчити англійську мову в зручному для вас ритмі на основі електронного курсу англійської мови для дорослих English 123.com.ua (діти з 14 років).

 
Переглядів: 4463 | Додав: cbstolstogo | Дата: 23.11.2013 | Коментарі (0)

17 та 18 листопада 2013 року представники бібліотек Шостки, громадської організації «Сила інтелекту», Молодіжного центру соціального партнерства і творчості, Шосткинської міської ради та громадських організацій міста домовились про співпрацю задля налагодження механізмів електронної взаємодії влади  та громади.
 
В результаті реалізації проекту "Сильна громада – прозора влада" буде налагоджено стійкий публічний діалог між місцевою владою та її громадою, що допоможе мешканцям міста отримати якісні інформаційні послуги та сервіс через інтернет. 
На базі Молодіжного центру соціального партнерства і творчості та Інтернет-центру Шосткинської  центральної міської бібліотеки ім. Л.Толстого відбувся дводенний  тренінг з е-урядування на тему «Механізми електронної взаємодії влади та громади».
 
Під час тренінгу Серенок Артем Олексійович, кандидат наук з державного управління, доцент кафедри інформаційних технологій і систем управління Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України презентував наявні електронні послуги національного та регіонального рівнів. 
 
Під час практичного ознайомлення з е-послугами громадські активісти та бібліотекарі ознайомилися з наявними сервісами та методиками використання можливостей сучасних бібліотек при наданні неадміністративних послуг для мешканців міста.
 
Проект реалізується Шосткинською  центральною міською бібліотекою ім. Л.Толстого спільно громадською організацією "Сила інтелекту" та Молодіжним центром соціального партнерства і творчості  та за підтримки Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) в рамках програми "Бібліоміст".
Переглядів: 428 | Додав: cbstolstogo | Дата: 19.11.2013 | Коментарі (0)

Центральна міська бібліотека ім. Л.Толстого, громадська організація "Сила інтелекту” разом з Молодіжним центром соціального партнерства і творчості запрошують взяти участь у дводенному  тренінгу  "Механізми електронної взаємодії влади ти громади" в рамках проекту "Сильна громада – прозора влада", що реалізується за підтримки програми "Бібліоміст".

Мета тренінгу  -  ознайомити учасників із законодавчими та практичними аспектами електронного урядування, наявними в Україні елементами електронної демократії, можливостями отримання адміністративних та не адміністративних послуг в електронному вигляді. Скористатися  наявними електронними ресурсами,  подати електронне звернення або запит на отримання публічної інформації; подати електронне звернення до органів виконавчої влади; дізнатися розклад руху, заразервувати або придбати проїзний квиток на потяг; розмістити власне резюме, знайти потрібну вакансію; отримати інформацію щодо зовнішнього незалежного оцінювання, здійснити електронну реєстрацію дитини до дитсадку....  - всі ці послуги та багато інших Ви зможете отримати у бібліотеці ім.Л. Толстого.

Для проведення тренінгу запрошений Серенок Артем Олексійович — кандидат наук з державного управління, доцент кафедри інформаційних технологій і систем управління ХарРІ  НАДУ при Президентові України.

Тренінг відбудеться: 
17 листопада з 10.00  до 13.00 у молодіжному центрі соціального партнерства і творчості (вул. Леніна, 11);
18 листопада  з 10.00 до 15.00 у центральній міській бібліотеці  ім.   Л.Толстого (вул. Миру, 11) 
Переглядів: 412 | Додав: cbstolstogo | Дата: 13.11.2013 | Коментарі (0)

16-17 жовтня Шосткинщина приймала на своїй щедрій землі гостей. А їх було не мало: у творчій лабораторії «Шукаємо формулу успіху», яка проходила на базі Шосткинської міської ЦБС, взяли участь близько 50 директорів централізованих бібліотечних систем та районних бібліотек Сумської та Чернігівської областей. На два дні місто Шостка стало стратегічним центром розвитку формули успіху в роботі бібліотек. Приємно, що вперше творча лабораторія об’єднала на одному діалоговому майданчику представників бібліотечної спільноти двох областей - в заході брали участь наші колеги, директори міських та районних бібліотек Чернігівщини.

Для гостей найкращі мистецькі колективи Шостки подарували концертну програму, яка приємно вразила учасників творчої лабораторії і надала наснаги на проведення творчого діалогу.

Урочиста частина заходу розпочалася із привітання директорів обласних бібліотек. Тетяна Іванівна Фролова, директор Сумської ОУНБ ім. Н.К. Крупської, висловила сподівання, що «творча лабораторія дозволить кожному з нас не тільки поділитись своїми успіхами, а і взяти для себе якусь цікаву, нову формулу нашої творчої праці». А Інна Михайлівна Аліференко, директор Чернігівської ОУНБ ім. В.Г.Короленка виразила надію, що такі зустрічі будуть і надалі, адже нам є чому повчитись один у одного.

Підтвердженням того, що влада не байдужа до проблем бібліотечної справи, став виступ мера міста М.П.Ноги на відкритті творчої лабораторії. Він запевнив, що влада розглядає в Шостці бібліотеку «як центр знань, як центр, в якому передаються знання, як центр, в якому накопичуються знання, як центр, де проста людина може отримати цей рівень знань».

А потім розпочалася робота творчої лабораторії.

Велику зацікавленість викликала презентація про задоволення інформаційних потреб населення в бібліотеках області і проектну діяльність бібліотек, з якою учасників лабораторії ознайомила директор Сумської ОУНБ ім. Н.К. Крупської Тетяна Іванівна Фролова.

Учасники зустрічі мали змогу отримати алгоритми успішної бібліотеки від Марії Іванівни Захарченко, завідувачки науково-методичного відділу Сумської ОУНБ ім. Н.К. Крупської.

Складовими успіху щодо можливостей використання інформаційних технологій, розробки та впровадження інноваційних послуг поділилась Ольга Іванівна Євтушенко, директор Шосткинської міської ЦБС.

Родзинкою заходу стала презентація на тему «Роль публічної бібліотеки у соціокультурній інфраструктурі міста» Олени Євгенівни Єкименко, директора Ніжинської МЦБС. Мабуть доведеться відвідати колег з Ніжина, щоб запозичити креативні рецепти ніжинських огірків.

Інформаційні повідомлення учасників лабораторії були надзвичайно цікавими та змістовними: про креатив та інновації в краєзнавчій роботі бібліотек Городнянської ЦБС поділилися колеги з Городні, а співпрацю бібліотеки з літературно-мистецьким об’єднанням «Убідь» висвітлила у своїй доповіді Тамара Олександрівна Гребеник, директор Сосницької ЦБС Чернігівської обл.

Про те, що шлях дитини до успіху сьогодні пролягає через бібліотеку, в своїй презентації акцентувала Тамара Миколаївна Клюй, директор КЗ «Чернігівська обласна бібліотека для дітей ім. М. Островського.

Інноваційну діяльність та найбільш вдалі проекти Сумської міської ЦБС презентувала головний методист Світлана Анатоліївна Мамай. Вона розповіла про креативний підхід бібліотекарів щодо вирішення питання залучення читачів до бібліотеки шляхом проведення акцій "Бібліотека йде в люди”.

Всі учасники лабораторії дійшли висновку, що секрет успіху бібліотеки — безперервний пошук нових рішень для мотивації відвідувачів, креативність, вміння бути поінформованим та ефективно задовольняти потреби сучасних користувачів.

 


   

       

   

Фотографії, зроблені під час проведення творчої лабораторії можна завантажити за посиланням http://www.ex.ua/view/73612190

Переглядів: 570 | Додав: cbstolstogo | Дата: 21.10.2013 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 128 129 130 131 132 ... 140 141 »
Вітаю Вас, Гість!
Четвер, 28.05.2020