22 січня — День соборності українських земель. Саме в цей день 1919 року в Києві на Софійському майдані було проголошено Акт злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Так українці заявили про своє прагнення об'єднати в єдиній соборній державі всі українські землі. За радянських часів згадувати про цю подію було заборонено, проте естафету пам'яті гідно несли українці всього світу. Живий ланцюг, приурочений до сімдесят першої річниці цієї події, що проліг 21 січня 1990 року від Києва до Львова, став новітньою сторінкою прагнення українців до незалежності.

Переглядів: 468 | Додав: cbstolstogo | Дата: 21.01.2010 | Коментарі (0)

            17 січня 2010 року в Україні пройдуть чергові вибори Президента країни. Цій події передує дуже тривалий підготовчий процес. Це і висунення кандидатів на посаду Президента, проведення передвиборної агітації, доповнення та прийняття нової редакції Закону "Про вибори Президента України”. Засоби масової інформації, зокрема газети та журнали, в рамках, визначених законодавством, друкують списки кандидатів у Президенти, черговість оприлюднення передвиборних програм, самі програми. Для ознайомлення читачів з ходом передвиборної  кампанії у читальному залі оформлена публіцистична виставка "Вибори - 2010”.

            Cвої думки з приводу сучасного перебігу виборів, прогнози про майбутнє України висловив постійний читач бібліотеки Распопін С.О. Його точка зору була розглянута читачами, що були присутні на заході, викликала жваву дискусію та обговорення.

Переглядів: 466 | Додав: cbstolstogo | Дата: 13.12.2009 | Коментарі (0)

28 листопада, в День памяті жертв голодоморів, в Центральній бібліотеці ім. Л.Толстого відбувся вечір-реквієм "І свічка плакала в скорботі...”

            Голодомор — це страшна сторінка нашої історії. На долю України у ХХ сторіччі їх випало три. 1921 — 1923 років; 1946 — 1947 — післявоєнний. Але найстрашнішим, найзгубленішим був голодомор 1932 — 1933 років. Про це, після вірша-запитання Д.Білоуса "Ти кажеш, не було голодомору?”, говорила бібліотекар читального залу Пенкіна А.Б. Вона надала слово настоятелю Володимирської церкви о.Петру. Він сказав, що в цей день у храмах   правились панахиди за загиблими.

            Старший науковий співробітник краєзнавчого музею Войстрик Л.В. говорила про те, що у музеї проводилась робота зі збору матеріалу про голодомор у місті та районі, відкривалась виставка.

            На вечорі звучали вірші про голодомор, демонструвались кадри з документального фільму. О 16 годині від запаленої свічки, що горіла у склянці з пшеницею, присутні засвітили свічки на спомин, взяли по маленькому шматочку хліба та у хвилину мовчання схилили голови у знак жалоби.

Переглядів: 758 | Додав: cbstolstogo | Дата: 29.11.2009 | Коментарі (0)

30 жовтня 2009 року відбулась науково-просвітня конференція "Пантелеймон Куліш: письменник, історіософ, громадянин", яку організувала Центральна міська бібліотека ім. Толстого.

У вітальному слові директор Централізованої бібліотечної системи Євтушенко Ольга Іванівна зазначила, що стало традицією проведення щорічних Кулішівських читань, при центральній міській бібліотеці ім.Толстого вже четвертий рік функціонує музей Пантелеймона Куліша. А ця конференція – ще один крок до пізнання, осягнення величі Великого Сіверця.

На конференції виступили: Василь Івашків – завідувач кафедри Василь Івашківфольклористики Львівського національного університету ім.І.Франка, кандидат філологічних наук. Його доповідь була присвячена Воронежу у ранній творчості Пантелеймона Куліша.

Завідувач відділу Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України, кандидат філологічних наук Микола Бондар проаналізував поетичну творчість П.Куліша у своїй доповіді.

Науковий співробітник Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України, кандидат філологічних наук Олесь Федорук, людина, що зробила дуже багато для розвитку і функціонування музею П.Куліша, виступив перед присутніми з доповіддю «З досвіду роботи над енциклопедичним словником «Куліш та його оточення».

В роботі конференції взяли участь місцеві краєзнавці Віктор Терлецький та В’ячеслав Кириєвський.

Працівник громадського музею Пантелеймона Куліша Олександра Дерев’янко дала стислу характеристику переліку міст перебування Пантелеймона Куліша. Цю збірку було підготовлено нею до друку.

Григорій КудравецьНа конференцію був запрошений Григорій Кудравець, генеральний директор ТОВ «Технопарк» з міста Шахтарськ Донецької області, кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Донецького НДУІ. «Моя бабуся по матері у дівоцтві Ганна Олімпієвна Білозерська – рідна племінниця Олександри Михайлівни Кулішевої-Білозерської, дружини Пантелеймона Куліша», - розпочав свій виступ 82-річний Григорій Васильович.  Дізнавшись про музей П.Куліша із періодики, він зателефонував меру, розповів про себе і висловив бажання, не дивлячись на проблеми зі здоров’ям, відвідати наш край.

            На конференції Григорій Васильович дуже цікаво розповідав про свій рід, показував книги П.Куліша (1908 р.), що зберігаються у його сімейній бібліотеці вже 100 років, передав у подарунок до музею П.Куліша багато цікавих експонатів.

            Вихованцями школи мистецтв, де і проходила конференція, для гостей був підготовлений міні-концерт.

Переглядів: 620 | Додав: cbstolstogo | Дата: 03.11.2009 | Коментарі (0)

5 жовтня в Путивльському жіночому Молчанському монастирі відбувся семінар для працівників бібліотек «Виховання християнських чеснот в сучасному бібліотечному середовищі».

В семінарі взяли участь представники 16 бібліотек з різних регіонів ієпархії. Шостку представляли бібліотекарі ЦМБ ім. Толстого, ЦДБ ім. Горького, дитячого філіалу № 3, бібліотеки-філіалу № 2 ім. Ушинського, бібліотеки заводу «Імпульс».

«Бібліотеки у всі часи були і будуть осередками культури і освіти. Від вашої роботи залежить виховання дітей і молоді на прикладах кращих традицій православної культури», - сказав архієпископ Лука на відкритті семінару.

Про вчення Православної Церкви, про чесноти і пристрасті розповів керівник Духовно-просвітницького центру монастиря Глинська пустинь протоієрей Олександр Чурочкін.

Отець Олександр також провів для учасників семінару змістовну пізнавальну екскурсію по монастирю.

Релігієзнавець Світлана Борхович організувала педагогічний майстер-клас: виховну годину для підлітків «Де ховається щастя?», а також розповіла, яку допомогу бібліотекарям в проведенні масових заходів може надати Духовно-просвітницький центр.

Від імені архієпископа Конотопського і Глухівського Луки кожній бібліотеці були передані набори книг. Фонд ЦМБ ім. Толстого поповнився такими виданнями:

      1.      Молченский женский монастырь: фотоальбом. – Сумы: «Мак Ден», 2009.

      2.      Молченский патерик. –  Путивль, 2009. –  48 с.

      3.      Православна Україна: історія, сучасність, перспективи: матеріали міжнародної науково-практичної конференції, присвяченої 1020-літтю Хрещення Русі. – Суми: «Еллада». – 2009. – 258 с.

       4.      Чудная гора: история и современность Рождество-Богородицкой Молченской Печерской пустыни /Сост. Иеромонах Платон (Кислухин), Чурочкин А.А. – Сумы: «Эллада S», 2009. – 144 с.: ил.

та інші.

Запрошуємо відвідати бібліотеку та ознайомитись з цими виданнями.

 

Переглядів: 566 | Додав: cbstolstogo | Дата: 27.10.2009 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 123 124 125 126 »
Вітаю Вас, Гість!
Неділя, 22.09.2019