30 жовтня 2009 року відбулась науково-просвітня конференція "Пантелеймон Куліш: письменник, історіософ, громадянин", яку організувала Центральна міська бібліотека ім. Толстого.

У вітальному слові директор Централізованої бібліотечної системи Євтушенко Ольга Іванівна зазначила, що стало традицією проведення щорічних Кулішівських читань, при центральній міській бібліотеці ім.Толстого вже четвертий рік функціонує музей Пантелеймона Куліша. А ця конференція – ще один крок до пізнання, осягнення величі Великого Сіверця.

На конференції виступили: Василь Івашків – завідувач кафедри Василь Івашківфольклористики Львівського національного університету ім.І.Франка, кандидат філологічних наук. Його доповідь була присвячена Воронежу у ранній творчості Пантелеймона Куліша.

Завідувач відділу Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України, кандидат філологічних наук Микола Бондар проаналізував поетичну творчість П.Куліша у своїй доповіді.

Науковий співробітник Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України, кандидат філологічних наук Олесь Федорук, людина, що зробила дуже багато для розвитку і функціонування музею П.Куліша, виступив перед присутніми з доповіддю «З досвіду роботи над енциклопедичним словником «Куліш та його оточення».

В роботі конференції взяли участь місцеві краєзнавці Віктор Терлецький та В’ячеслав Кириєвський.

Працівник громадського музею Пантелеймона Куліша Олександра Дерев’янко дала стислу характеристику переліку міст перебування Пантелеймона Куліша. Цю збірку було підготовлено нею до друку.

Григорій КудравецьНа конференцію був запрошений Григорій Кудравець, генеральний директор ТОВ «Технопарк» з міста Шахтарськ Донецької області, кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Донецького НДУІ. «Моя бабуся по матері у дівоцтві Ганна Олімпієвна Білозерська – рідна племінниця Олександри Михайлівни Кулішевої-Білозерської, дружини Пантелеймона Куліша», - розпочав свій виступ 82-річний Григорій Васильович.  Дізнавшись про музей П.Куліша із періодики, він зателефонував меру, розповів про себе і висловив бажання, не дивлячись на проблеми зі здоров’ям, відвідати наш край.

            На конференції Григорій Васильович дуже цікаво розповідав про свій рід, показував книги П.Куліша (1908 р.), що зберігаються у його сімейній бібліотеці вже 100 років, передав у подарунок до музею П.Куліша багато цікавих експонатів.

            Вихованцями школи мистецтв, де і проходила конференція, для гостей був підготовлений міні-концерт.

Переглядів: 612 | Додав: cbstolstogo | Дата: 03.11.2009 | Коментарі (0)

5 жовтня в Путивльському жіночому Молчанському монастирі відбувся семінар для працівників бібліотек «Виховання християнських чеснот в сучасному бібліотечному середовищі».

В семінарі взяли участь представники 16 бібліотек з різних регіонів ієпархії. Шостку представляли бібліотекарі ЦМБ ім. Толстого, ЦДБ ім. Горького, дитячого філіалу № 3, бібліотеки-філіалу № 2 ім. Ушинського, бібліотеки заводу «Імпульс».

«Бібліотеки у всі часи були і будуть осередками культури і освіти. Від вашої роботи залежить виховання дітей і молоді на прикладах кращих традицій православної культури», - сказав архієпископ Лука на відкритті семінару.

Про вчення Православної Церкви, про чесноти і пристрасті розповів керівник Духовно-просвітницького центру монастиря Глинська пустинь протоієрей Олександр Чурочкін.

Отець Олександр також провів для учасників семінару змістовну пізнавальну екскурсію по монастирю.

Релігієзнавець Світлана Борхович організувала педагогічний майстер-клас: виховну годину для підлітків «Де ховається щастя?», а також розповіла, яку допомогу бібліотекарям в проведенні масових заходів може надати Духовно-просвітницький центр.

Від імені архієпископа Конотопського і Глухівського Луки кожній бібліотеці були передані набори книг. Фонд ЦМБ ім. Толстого поповнився такими виданнями:

      1.      Молченский женский монастырь: фотоальбом. – Сумы: «Мак Ден», 2009.

      2.      Молченский патерик. –  Путивль, 2009. –  48 с.

      3.      Православна Україна: історія, сучасність, перспективи: матеріали міжнародної науково-практичної конференції, присвяченої 1020-літтю Хрещення Русі. – Суми: «Еллада». – 2009. – 258 с.

       4.      Чудная гора: история и современность Рождество-Богородицкой Молченской Печерской пустыни /Сост. Иеромонах Платон (Кислухин), Чурочкин А.А. – Сумы: «Эллада S», 2009. – 144 с.: ил.

та інші.

Запрошуємо відвідати бібліотеку та ознайомитись з цими виданнями.

 

Переглядів: 558 | Додав: cbstolstogo | Дата: 27.10.2009 | Коментарі (0)

7 жовтня 2009 року у музеї П.Куліша, що функціонує на базі центральної міської бібліотеки ім. Л.Толстого, відбулась презентація альманаху «Творчими стежками Куліша». Ця збірка, видана до 190-річчя від дня народження нашого видатного земляка, є підсумком літературно-художнього конкурсу, що проходив в місті та районі.

Збірка сприймається як цілісне літературно-художнє видання, що містить прозові, поетичні, а також мистецькі твори. При оформленні обкладинки використано фрагмент картини «Пам’ятний знак на батьківщині Куліша». Цю роботу музею П.Куліша подарувала автор, художник Тамара Ціун.

На творчу зустріч з читачами прийшли автори, чиї твори вміщено у збірці: Бровкін Д.Є., Гончаренко Є.В., Журавська С.О., Римська Е.І., Тупикова В.М.

Директор ЦБС Євтушенко О.І. подякувала всім учасникам і переможцям конкурсу, а також розповіла про підготовку збірки до друку.

Дехто говорить, що поезія себе вже вичерпала, що молодь нічим не цікавиться. Переконатися, що це не так, можна було, послухавши вірш в авторському виконанні наймолодшої учасниці, 10-річної Тарасенко Вікторії та роздуми про Куліша однієї з переможців конкурсу Сидорової Анни, яка сказала: «Готуючись до конкурсу, я дуже багато дізналася про славетного земляка, і мені стало цікаво самій щось про нього написати і висловити своє ставлення до нього як до особистості».

Працівник музею Олександра Дерев’янко відзначила, що написання конкурсних творів було нелегким завданням як для юних учасників, так і для досвідчених поетів, тому що молодші школярі ще не вивчали творчості Куліша, а дорослі навчалися у ті часи, коли творчість письменника намагалися викреслити з літературного процесу. Після читання збірки складається враження, що живий дух Куліша постає з її сторінок, настільки переконливо автори висловили свої думки і враження від знайомства з життям і творчістю письменника.

Слухачам сподобалися вірші про Куліша в авторському виконанні відомих місцевих поетів Елли Римської та Світлани Журавської.

Бібліотеки навчальних закладів міста отримали альманах «Творчими стежками Куліша» в подарунок.

 

 

Четверикова Т.С.

провідний бібліотекар ЦМБ ім. Л.Толстого

Переглядів: 850 | Додав: cbstolstogo | Дата: 12.10.2009 | Коментарі (0)

7 серпня відбулося святкування ювілея нашого земляка Пантелеймона Куліша.
Переглядів: 587 | Додав: cbstolstogo | Дата: 10.08.2009 | Коментарі (0)

7 серпня 2009 року виповнюється 190 років з дня народження нашого славетного земляка П.Куліша.

У програмі святкувань: нагородження учасників літературно-художнього конкурсу «Творчими стежками Куліша», відкриття пам’ятника П.Кулішу в смт Вороніж, V Кулішеві читання у селищі Гукове, погашення спеціальним пам’ятним штемпелем конверта з оригінальною маркою, присвяченою ювілею.Переглядів: 836 | Додав: cbstolstogo | Дата: 26.07.2009

« 1 2 ... 122 123 124
Вітаю Вас, Гість!
Понеділок, 19.08.2019