Цей тиждень перебуваємо у стані відчуття  свята - Дня захисника України. Бібліотечні заходи присвячуємо цій події. 12 жовтня переглянули фільм грузинського режисера Александра Кваташідзе "Побачимось у Чечні".

Для Алекса так само, як і для решти грузинів, війна в Чечні здавалася дуже далекою: вони бачили її лише на російських телеканалах. Але насправді вона була просто з іншого боку гори. Він ніколи навіть не уявляв, що поїде туди, але поїхав. Він пішов за нею – французькою фотографинею, яку зустрів за кілька днів до того на показі мод. Досвід війни, з яким Алекс повертається додому, не дає йому спокою. Щось кличе його назад. Він хоче стати воєнним фотографом, але його ніхто не знає й не хоче співпрацювати. Алекс зустрічає багатьох воєнних репортерів, і деякі з них стають його близькими друзями. Він залишається пов’язаним з війною через їхні історії, за якими стежить протягом багатьох років. Він 15 років спостерігає за тим, що війна робить з людьми.

Тема війни та її наслідків завжди болюча, а тим більше для України, де вже декілька років не припиняється конфлікт на сході країни. Фільм приголомшує присутніх, дехто не може стримати сліз. Розмова починається повільно, люди переосмислюють побачене. Але поступово стаємо сміливішими й  починаємо обговорювати:  саму війну, її наслідки та посттравматичний розлад. Говоримо про професію військового журналіста, про воїнів, про мирних жителів, що не з власної волі потрапили в зону бойових дій.

Основна думка: війна - завжди біль, страх, поневіряння, втрати, страждання. Всі хочуть миру,  але якщо чорні крила війни вже нависли над нашею землею, здаватися не можна, треба захистити і вберегти  свою країну. 

  

  

 

 

Переглядів: 206 | Додав: cbstolstogo | Дата: 12.10.2019 | Коментарі (0)

 

 

Ось і настала довгоочікувана осіння пора. Саме зараз природа як ніколи радує нас своєю красою, буйством фарб, шарудить листям під ногами. І так хочеться якомога довше зберегти цю красу не тільки в спогадах, але й у себе вдома!

Прикраси своїми руками з осіннього листя подарують гарний настрій, стануть незвичайним подарунком близькій людині - впевнена бібліотекарка ЦМБ Надія Шалда. З цим погодилися вихованці обласного центру соцреабілітації , які не тільки відвідали майстер-клас “Букет з листя клена” в ЦМБ, а й особисто виготовили чудові композиції.

 

 

 

Переглядів: 191 | Додав: cbstolstogo | Дата: 12.10.2019 | Коментарі (0)

«Нескорені» – з гордістю називаємо наших захисників й захисниць української землі, саме таку назву має і Урок мужності до Дня захисника України, проведений для старшокласників школи № 9.

Краще усвідомити історію, зрозуміти події, які відбуваються в країні зараз,  познайомитися з героями сучасності допомогли дітям книги, які представила Тетяна Бакун, зав. бібліотекою-філіалом № 1.

«Іловайськ» Євгена Положія, «Аеропорт» Сергія Лойка, «Нескорені» Валентини Розуменко та інші  правдиві книги відображають  реальні події на сході України.

Про сумчан — героїв ООС (АТО)  також йшлося на заході. Учням представлені книги «Герої нашого часу», «Героям слава. Книга пам’яті героїв АТО. Сумська область». У цих книгах вписані також імена загиблих шосткинців, які захищали українську незалежність.

За кожною історією – справжні герої, які з честю служать своїй батьківщині, віддаючи всі свої сили і життя.

Саме на таких прикладах захисників Вітчизни і  формується патріотичний настрій юного покоління українців.

  

  

 

 

 

Переглядів: 181 | Додав: cbstolstogo | Дата: 12.10.2019 | Коментарі (0)

Вітаю Вас, Гість!
Неділя, 18.04.2021