Напередодні Світлого свята Великодня обговорювали класичні музичні твори, що написані на бібілійні сюжети.

Біблія справила величезний вплив на розвиток загальнолюдської культури. На Біблійні сюжети створено безліч шедеврів в області літератури, музики, живопису, скульптури, архітектури, а також написано колосальну кількість праць з етики, естетики, філософії, теології та релігієзнавства. 

Сьгодні ми торкнулися деяких опер та балетів, що створені за мотивами біблійних історій.

«Блудний син» - одноактний балет в трьох картинах Сергія Прокоф'єва на лібрето Бориса Кохно за мотивами євангельської притчі про блудного сина, створений за замовленням Сергія Дягілєва . Прем'єра відбулася 21 травня 1929 року в Парижі в Театрі Сари Бернар під керуванням Сергія Прокоф'єва, хореограф - Джордж Баланчин, сценограф - Жорж Руо. У партіях були зайняті кращі виконавці трупи.

«Страсті за Матфеєм» - балет Джона Ноймайера на музику духовної ораторії Йоганна Себастьяна Баха «Страсті за Матфеєм». Монохромний спектакль вирішений в стилістиці середньовічної містерії, багато мізансцен були запозичені хореографом з релігійного живопису і скульптури. З дня прем'єри і до 2005 року Ноймайєр сам виконував головну партію Ісуса Христа. Сценіческая прем'єра відбулася 25 червня 1981 на сцені Гамбурзької опери.

"Іродіада"  - опера в чотирьох актах французького композитора Жюля Массне. Французьке лібрето написано Полем Милье і Анрі Гремоном за мотивами повісті Гюстава Флобера «Іродіада» (1877). Прем'єра відбулася 19 грудня 1881 року в Брюсселі в Театрі Ла Монне. 

«Саломея»  - музична драма Ріхарда Штрауса на одну дію за однойменною драмою Оскара Уайльда в перекладі Гедвігою Лахман. Прем'єра: Королівський оперний театр, Дрезден, 9 грудня 1905 року, під керуванням Е. фон Шуха.

    

 

 

Переглядів: 244 | Додав: cbstolstogo | Дата: 27.04.2019 | Коментарі (0)

 

Свято Пасхи – одне з найсвітліших і радісних християнських свят. Готуючись до Великодня вихованці обласного центру соціально – психологічної реабілітації виготовили пасхальні вітальні листівки. А навчила їх цьому бібліотекар ЦМБ Шалда Надія, провівши для дітей майстер – клас.

  

 

 

 

Переглядів: 205 | Додав: cbstolstogo | Дата: 27.04.2019 | Коментарі (0)

Чорнобиль… За цим словом – безодня людських трагедій. Подвиг і безсилля. Пам'ять і забуття, і наш довічний біль. В день 33-ї річниці Чорнобильської катастрофи бібліотека-філіал №1 ім. Чехова провела для учнів школи №9 Зустріч з учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС.

Кажуть, що час лікує. Та рани, завдані страшним і невидимим ворогом, не загоїти. Своїми спогадами про цю трагедію поділилися ліквідатори Василь Іванович Ожиганич – кавалер ордену «За мужність» та ордену «Герой Чорнобиля», а також Михайло Григорович Ярошенко – кавалер ордену «Герой Чорнобиля».

З великим зацікавленням та занепокоєнням школярі слухали розповіді учасників, ставили багато питань, роздивлялися світлини із Чорнобильської зони. У дітей також була чудова нагода побачити прилади вимірювання дози радіації й радіоактивного фону.

Бібліотекар Тетяна Бакун розповіла про перші дні страшної трагедії і наслідки сьогодення та познайомила з документальними і художніми творами, що висвітлюють важливі питання стосунків людини з мирним атомом і жахливі наслідки аварії.

  

 

 

Переглядів: 205 | Додав: cbstolstogo | Дата: 27.04.2019 | Коментарі (0)

Вітаю Вас, Гість!
Понеділок, 19.04.2021