6 травня зустріч в Клубі шанувальників класичної музики була присвячена Клаудіо Монтеверді.

Кла́удіо Джова́ні Анто́ніо Монтеве́рді ( нар. 15 травня 1567Кремона — пом. 29 листопада 1643Венеція) — італійський композитор, один з основоположників жанру опери, видатний майстер мадригалу. 

Творчість Монтеверді представлена трьома групами творів: мадригали, опери і духовна музика. Головна особливість композиційної техніки Монтеверді — поєднання (нерідко в одному творі) імітаційної поліфонії, характерної для композиторів пізнього Відродження, і гомофонії, досягнення нової епохи бароко.

«Орфей» — один з перших творів в жанрі опери, що виник в кінці XVI століття на ідеях митців Флорентійської камерати. Хоча історично першою є опера "Дафна" Якопо Пері, який також звертався до міфу про Орфея в опері «Еврідіка»  ще до Монтеверді, багато критиків вважають, що лише з «Орфеєм» Монтеверді опера народилася насправді.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Переглядів: 344 | Додав: cbstolstogo | Дата: 06.05.2017 | Коментарі (0)

5 травня в фойє бібліотеки ім. Л. Толстого відкрилася фотовиставка фіналістів першого етапу Всеукраїнського конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя Україна». Компетентне журі визначило авторів найяскравіших конкурсних робіт.
Борис Семенович Рибак, керівник гуртка юних фотоаматорів та голова журі зазначив, що "фотография  - это возможность выразить эмоции; шанс запечатлеть лучшие моменты жизни; привилегия увидеть то, чего не видят другие;  радость наблюдать маленькие чудеса;  возможность проявить свое мастерство; смелость быть наедине с природой; удовольствие нырнуть в творчество; стремление создать красоту; ответственность писать историю.Фотография -  это путешествие длиною в жизнь".

Фіналістами першого етапу Всеукраїнського конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя Україна» стали:

Номінація «Жанрове фото»:

Власенко Альона

Романько Наталія

Мінченко Світлана

Номінація «Позажанрове фото»:

Петрик Олексій

Номінація «Пейзаж»:

Кулікова Аліна

Плющик Анна

Помаз Аліна

Кочкало Віолетта

Мужилинський Данило

Ковальова Орина

Кулікова Аліна

Номінація «Портрет»:

Коржан Ганна

Ковбаса Ольга

Маслій Мар'яна

Дружченко Юлія

Потапчук Альона

Горощенко Яна

Ляшенко Тетяна

Переможці були відзначені дипломами та грамотами.

Директор Шосткинської міської бібліотечної системи Ольга Іванівна Євтушенко побажала переможцям гідно представити Шостку на обласному етапі конкурсу та запросила мешканців міста завітати до бібліотеки і підтримати юних фотографів своєю увагою.

Фотовиставка відкрита для відвідування з 5 по 11 травня 2017 року.

 

 

   

 

 

 

 

 

Переглядів: 334 | Додав: cbstolstogo | Дата: 06.05.2017 | Коментарі (0)

Вітаю Вас, Гість!
Середа, 14.04.2021