20 червня зустріч у Шосткинська центральна міська бібліотека почалася з інтерв’ю викладача Шосткинського фахового коледжу СумДУ Павла Пати та Надії Медведкової. Павло відповів на питання кореспондента « Нейромережа, штучний інтелект. Це наше майбутнє?». Звучить його впевнене «Ні, це наше сьогодення!»
Та почалося все не сьогодні, а виявляється, у далекому 1940 році, коли було розроблено програму, яка працює за принципом людського мозку. Вперше її використали у 1954 році, а сьогодні на повну застосовують у фінансовій сфері, агробізнесі та при обробці природних мов.
Звичайно, спробували можливості штучного інтелекту. Ми малюємо – нейромережа вгадує. Ми намагаємось створити малюнок – нейромережа домальовує, бо знає наші наміри. Перш ніж відповісти на наше питання ( звичайно, ми його поставили, та про це трохи згодом) нейромережа відтворила у малюнках (подекуди ну дуууже чудернацьких) вислови «Піфагорові штани», «ділова ковбаса», «суп з котом» та інші.
То що ж було спочатку: курка чи яйце? Дуже розлога відповідь від ChatGPT на це філософське питання нас трохи здивувала. Штучний інтелект відповів нам, що все ж таки яйце, знесене істотами – попередниками птахів.
P.S. За допомогою штучного інтелекту можна згенерувати будь – який текст. Та гарантуємо, що про сьогоднішні виступи викладача Шосткинського фахового коледжу СумДУ Павла Пати, Надії Медведкової писали самі. Дякуємо також Дарині Дерюгіній за організацію заходу.