У музеї Пантелеймона Куліша з'явився новий експонат.
Це пам'ятна монета номіналом 5 гривень «175 ро́ків ство́рення Кири́ло-Мефо́діївського товари́ства» — випущена Національним банком України, присвячена українській таємній організації, що виникла в Києві наприкінці 1845 року, що було одним з проявів піднесення національного руху та активізації загальнослов'янського руху. Кирило-Мефодієвському товариству належить визначне місце в розвитку національно-політичної та історичної думки, становленні української ідеї. Провідну роль в товаристві відігравали: М. Костомаров, П. Куліш, Т. Шевченко, М. Гулак, Г. Андрузький, В. Білозерський.
Вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена 22 січня 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в одну державу.
Як сьогодні розуміємо Соборність. Це єдність і згуртованість. Символ боротьби за волю. Порозуміння між людьми. Надія і віра у щасливе майбутнє України. Маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети. Нині для нас важливо те, що ми є одним народом, який має унікальну та багату культурну спадщину, глибинну історію, і будь-які відмінності між нами лише збагачують нас, а не роз’єднують. Ідея успішної, заможної, справедливої, європейської України робить нас дійсно соборною нацією.
16 січня, в Україні відзначають День пам’яті «кіборгів», які захищали Донецький аеропорт з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року.
Шість років тому. 2015-й. Січневі дні, бої за Донецький аеропорт завершаються. 242 дні патріоти тримали оборону.
Бої за Донецький аеропорт були одними з найзапекліших у війні на сході України. Ці події стали відліком Нової історії, де багато боїв, героїв, перемог, втрат і чимало запитань… Як розгорталися події протистояння? Знаходимо відповіді у книгах письменників, журналістів і самих учасників військових дій.