Сьогодні в Клубі документального кіно Docudays UA основною темою дискусіїї була тема соціального сирітства. Бо саме про це йшла мова у фільмі чеського режисера Алєксандра Ґорєліка «Виховання Уляни».
Перед цією унікальною дев’ятирічною особистістю безсилі всі педагогічні закони. «Хороші» діти старанно працюють і моляться, граються разом. «Погана» Уляна не молиться і проводить час наодинці з собою. Її мама — наркоманка, а бабуся — алкоголічка. Тому сестри з Братства нових святомучеників, де виховують Уляну, вважають її генетично зіпсованою. Їй не може дати раду навіть матінка Вєньяміна, професійний педагог у минулому, яка стала православною вихователькою сиріт.
Присутні були приголомшені побаченим, адже веселу жваву дівчинку намагаються "зламати", та перетворити на "воїна Христа". Дитина, що залишилась без батьківського піклування, без друзів - в неї відібрали навіть кішку - не могла не викликати у глядачів співчуття та вболівання за дівчинку , яка врешті-решт залишилась зовсім одна.
Під час полеміки першим виникло питання: чи потрібна взагалі комусь ця дитина? А потім присутні розмірковували, де повинні перебувати діти, які стали соціальними сиротами, хто повинен контролювати заклади, в яких виховуються такі діти. Чи всі релігійни громади схожі на ту, яку ми побачили у фільмі? Різні думки та припущення були висловлені присутніми і щодо того, ким стане Уляна, коли виросте. Та всі були одностайні в тому, що дитина повинна мати повноцінне виховання та розвиток, тільки тоді вона зможе вирости повноцінним членом суспільтва.