В рамках Всеукраїнського тижня права та акції «16 днів проти насильства» в Кіноклубі медіапросвіти з прав людини Docudays UA відбулась чергова зустріч. Сьогодні ми переглянули документальний фільм "Рожеві сарі" режисерки з Великобританії Кім Лонжинотто
«Життя дівчини жорстоке... Життя жінки дуже жорстоке», – відзначає Сампат Пал, героїня цього фільму-вторгнення у життя надзвичайних жінок. Сампат Пал, як і багатьох інших, молодою дівчиною віддали заміж в родину, де її часто били. Але попри все вона боролась і покинула сім’ю свого чоловіка, зрештою ставши борцем проти поневолення жінок у штаті Уттар-Прадеш. Ще одна героїня фільму, 14-річна бездомна Рекха з касти недоторканих, на третьому місяці вагітності, не може побратися з батьком своєї майбутньої дитини, бо він належить до вищої касти. Чоловік 15-річної Рену, яку заміж видали батьки, покинув її, і тепер дівчина погрожує накласти на себе руки. Для обох юних дівчат, переляканих і відчайдушних, Сампат Пал – єдина надія. Рожеві сарі – це непохитний і часто кумедний образ таких незвичайних політичних активісток та їхнього харизматичного лідера. Партнер Сампат Пал Бабуй, спостерігаючи, як змінюється вона з часом, не такий упевнений...
Документальний фільм «Рожеві сарі» зачіпає дуже складні та болючі теми гендерної рівності, насильства в сім’ї та порушення прав людини загалом і жінки зокрема. Цього разу на перегляді фільму в залі були лише жінки, тому тема була прийнята близько до серця. Присутні згадали багато власних прикрих історій та історій своїх близьких.
Під час обговорення фільму були порушені такі питання: Хто винен в тому, що жінка піддається насильству? Що їй робити, якщо вона потрапила в таку ситуацію? Чи можна розраховувати на державу? Як захистити себе від насильства? До яких громадських організацій можна звертатися в подібних випадках? Чи є насильство в розвинених країнах?
Після обговорення присутні дійшли висновку, що в країнах Європи та Америки проблему насильства вирішують більш цивілізованим шляхом за допомогою закону. А в країнах Азії традиціїї досить часто превалюють над законом.