26 квітня вже 32 рік є чорним числом у календарі. Саме в цей день сталася найбільша трагедія не тільки України, а й усього людства – вибух на Чорнобильській АЕС. Сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря після аварії в Чорнобилі, була в 30-40 разів більшою, ніж при вибуху атомної бомби в Хіросімі.

Кількість людей, що брали участь в гасінні пожежі на ЧАЕС, становила 240 тис. Всі вони отримали високі дози радіації. Однак саме пожежникам вдалось врятувати нас від справді серйозної катастрофи – сильного водневого вибуху, який міг стати наступним етапом трагедії.

У ДПТНЗ «Шосткинське вище професійне училище» бібліотекарями бібліотеки-філіал №1 ім. Чехова була проведена зустріч з очевидцями трагедії, які брали участь у ліквідації аварії. Капітан у відставці Щербак О. В. та Ярошенко М. Г. з болем у душі згадували ті страшні моменти свого життя: «Лише марлева пов’язка «Лепесток», реактор на відстані 8 км, забруднена територія, головний засіб захисту - люди»

Гості принесли з собою фотографії, речі, навіть дозиметр, яким вимірювали радіацію у далекому 86, з якого ще доносився стукіт.

Відбувся ще один урок мужності. Наслідки цієї трагедії ми будемо відчувати ще багато років. Ми повинні пам’ятати про героїв – чорнобильців. Чорнобиль не має минулого часу.

  

 

Переглядів: 186 | Додав: cbstolstogo | Дата: 26.04.2018 | Коментарі (0)

Чорнобильська аварія вразила весь світ. Вибух, що стався 26 квітня 1986 р. в Чорнобилі,  уже понад 30 років не втихає в нашій свідомості. До цієї "чорної дати"  в ЦМБ ім. Л.Толстого оформлено книжкову виставку, матеріали якої розкравають весь трагізм цієї катастрофи.

 

Переглядів: 240 | Додав: cbstolstogo | Дата: 26.04.2018 | Коментарі (0)

Вітаю Вас, Гість!
П`ятниця, 16.04.2021