Сьогодні день народження Королеви детективу. Адже вона народилася саме 15 вересня 1890 році у місті Торкі графство Девон. Її батьки були заможними переселенцями з США. Справжнє ім’я письменниці – Агата Мері Кларисса Маллоуен.

  1. В юності дівчина повинна була стати артисткою або співачкою, але сором’язливість і страх сцени внесли свої корективи.

  2. За професією дівчина – фармацевт і медсестра.

  3. За припущеннями, перший детектив Агата написала в результаті суперечки з Мардж, старшою сестрою. Адже сестра вже була на той момент письменницею і Агаті Крісті хотілося перевершити її талант.

  4. У 1926 році у письменниці померла мати, і одночасно з цим кинув її чоловік. Після цього Агата Крісті зникла на 11 днів, кинувши автомобіль з речами. Виявилося, вона усамітнилася в СПА-готелі, недалеко від будинку, щоб забутися і змінити своє життя.

  5. Деякі детективи автора публікувалися під ім’ям М. Вестмакотт.

  6. У 1930 році Агата Крісті познайомилася зі своїм другим чоловіком, який був майстерним археологом. Надалі вона часто подорожує по Близькому Сходу, де пише безліч детективів. Зокрема, і знамениту книжку «Вбивство у Східному експресі».

  7. Агата Крісті нагороджена орденом Британської Імперії.

  8. Прощальну книгу «Завіса», в якій Еркюль Пуаро гине, автор написала ще в 1940 році, але видала тільки в 1975. Ще на початку Другої Світової Війни Агата Крісті написала книгу, яка стала її прощанням зі світом перед смертю (померла вона лише через 10 років після публікації останнього детектива).

  9. За кількістю публікацій і написаних творів, Агата Крісті входить в ТОП-3 світових авторів. Крім детективів, вона активно писала романи і складала збірки розповідей.

  10. Ряд істориків стверджують, що у Агати Крісті була діагностована хвороба Альцгеймера (деякі твори були надиктовані внаслідок хвороби).

Не стало письменниці 12 січня 1976. Але визнання її генія назавжди залишиться в серцях читачів.

  

Переглядів: 76 | Додав: cbstolstogo | Дата: 15.09.2020 | Коментарі (0)

Вітаю Вас, Гість!
Субота, 06.03.2021