Вже зроблено декілька успішних кроків у напрямку реалізації проекту ЦМБ ім. Л. Толстого «Сильна  громада – прозора влада». Бібліотекарі вчаться самі і навчають користувачів бібліотеки ефективно використовувати комплекс Інтернет послуг.
Після тренінгу«Приват24», проведеного спеціалістом Приватбанку, ми запросили на нову зустріч спеціаліста з Пенсійного Фонду. Зустріч пройшла в читальному залі 25 грудня 2013 року.
 Начальник відділу персоніфікованого обліку інформаційних систем та мереж Шосткинського Пенсійного фонду Олена Горленко провела майстер «Правила користування веб-порталом електронних послуг Пенсійного Фонду України».
Олена Василівна розповіла про діяльність, важливі функції і переваги веб-порталу електронних послуг Пенсійного Фонду України. Основна відмінність веб-порталу – це створення діалогу між органами Пенсійного фонду та громадянами, в першу чергу – пенсіонерами, застрахованими особами, страхувальниками.
Кожен користувач знайде для себе корисну і важливу інформацію, адже спектр надання електронних послуг дуже широкий:
  - усі нормативні документи та законодавчі акти, відповідно до яких здійснює свою діяльність Пенсійний фонд;
 - контактна інформація про адреси розташування та телефони, про відповідальних працівників управлінь Пенсійного фонду;
- можливість не виходячи з дому заповнити на порталі та роздрукувати необхідні бланки документів;
- направити заяву/скаргу до Пенсійного фонду;
- завчасно замовити підготовку документів і отримати повідомлення про місце і час їх отримання.
 Однією із важливих функцій веб-порталу є можливість громадянина контролювати дані щодо заробітної плати (доходу), з якими про нього відзвітовано до Пенсійного фонду його роботодавцем, а також стан сплати страхових внесків до Фонду. Адже відповідно до останніх змін, внесених до пенсійного законодавства – розрахунок пенсії проводиться відподно до даних облікової картки громадянина накопичених із липня 2000 року. А в майбутньому – передбачається можливість контролювати стан свого особистого рахунку при запровадженні 2 рівня або обов’язкової накопичувальної пенсійної системи.
Теоретичні знання закріпили практичними. Присутні зареєструвалися на веб-порталі. Отримали особисту інформацію, де зазначена (на поточну дату) призначена пенсія. 
Бібліотекарі також отримали практичні знання щодо використання системи пенсійного калькулятора. Тепер знаємо як розрахувати свою пенсію, і звичайно ж, допоможемо це зробити користувачам бібліотеки.
Вітаю Вас, Гість!
Субота, 27.02.2021