Переглядів: 251 | Додав: cbstolstogo | Дата: 25.06.2020 | Коментарі (0)

Хіба карантин був би стерпний, якби не було мистецтва? Самоізоляція не стала на заваді творчості.

 

Під час карантину слухачі мистецького факультету Університету ІІІ віку займалися творчістю не у студії, а вдома. Свої роботи вони представили на  традиційній підсумковій виставці «Вчимося у майстрів і у природи», яка відкрилась 25 червня у центральній міській бібліотеці. Фоє прикрасили 110 яскравих дивовижних  робіт 24 студентів.

 

«На тему карантину та епідемії роботи не створювали. Малювали етюди, краєвиди, натюрморти, портрети, адже єдине, що зараз дарує розраду – помічати прекрасне навколо та радіти життю. Малювання та творчість в цілому, безумовно, відмінний спосіб емоційної розрядки»,–- поділилася секретами творчості декан факультету Наталія Харитонова.

Запрошуємо відвідати цю чудову виставку!

 

                                                                                                  

                                                                                                                   

                                    

                                                                                      

                                                                                                                                                                    

Переглядів: 291 | Додав: cbstolstogo | Дата: 25.06.2020 | Коментарі (0)

На які зміни, внесені КМУ до постанови №392 від 17 червня 2020 р. № 500 року «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів», варто звернути увагу?

Дію карантину в Україні подовжено до 31 липня 2020р.

З основних заборон:

– перебувати в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;

– перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус;

– проведення масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більше однієї особи на 5 кв. метрів площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі), де проводиться захід. Організатор заходу відповідальний за дотримання фізичної дистанції між учасниками не менше ніж 1,5 метра.

 

Посилення протиепідемічних заходів застосовується та припиняється на території регіону або окремих адміністративно-територіальних одиниць на підставі рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке приймається за поданням головного державного санітарного лікаря регіону, з урахуванням оцінки епідемічної ситуації та наявності у регіоні ознак для посилення протиепідемічних заходів відповідно до відомостей, опублікованих на офіційному веб-сайті Міністерства охорони здоров’я. Значно посилюється роль головного санітарного лікаря області. За його поданням обласна комісія  може розглядати питання про закриття  окремих населених пунктів чи напрямів діяльності.

 

У регіонах, в яких здійснюється посилення протиепідемічних заходів, можуть встановлюватися за поданням головного державного санітарного лікаря регіону особливості діяльності та обмеження щодо:

 

роботи закладів фізичної культури і спорту, спортивних залів, фітнес-центрів, закладів культури.

Обласним, Київській міській, районним державним адміністраціям рекомендовано опрацювати разом з органами місцевого самоврядування та суб’єктами господарювання питання щодо можливості запровадження на період дії карантину графіків роботи підприємств, установ, організацій, які передбачатимуть різний час початку (закінчення) їх роботи залежно від територіального розташування, галузевої належності, специфіки виконання робіт чи надання послуг.

Там, де це можливо, застосувати гнучкий режим робочого часу, який, зокрема, передбачає різний час початку і закінчення роботи для різних категорій працівників, дистанційну (надомну) роботу.

Пропонуються зміни до режимів роботи  – з початком роботи о 9, 10 чи більш пізній годині. Такі зміни рекомендовано для уникнення концентрації пасажирів у громадському транспорті в ранішню годину.

 

З 22 червня самоізоляцію осіб 60+ повністю скасовано

Змінами, внесеними до Постанови №392 Постановою КМУ №500  ,  виключено осіб 60+ з переліку осіб, які підлягають самоізоляції. Отже, хоч карантин і триває, з 22 червня особи 60+ можуть працювати без обмежень і в такий спосіб, про який вони домовляться з роботодавцями.

Що це означає на практиці?

Під час дії обмежень кожний керівник бібліотеки  домовлявся про певні умови роботи з працівниками 60+ (відпустку, простій, дистанційну роботу). Тепер доведеться домовлятись наново.

Якщо керівника (роботодавця) влаштовує, щоб працівник 60+ і далі працював вдома, то необхідно переглянути наказ та заяву. Якщо про обмеження, введені Постановами №211 та №392 саме для осіб 60+, в цих документах не зазначалось нічого, то зміни до них можна не вносити. Вони і далі на період, в них зазначений, встановлюватимуть надомний режим роботи для такого працівника. Те саме стосується і відпустки.

 

Всім безпеки і витримки!

 

Переглядів: 265 | Додав: cbstolstogo | Дата: 18.06.2020 | Коментарі (0)


Сторінки життя повітряного аса
Тематична викладка під такою назвою оформлена в бібліотеці-філіалі №4. До уваги користувачів представлена література про життя нашого легендарного земляка,льотчика-винищувача,найрезультативнішого аса в авіації за весь час Другої світової війни.
Пам'ять про нашого видатного земляка назавжди збережеться в наших серцях.

  

 

 

Переглядів: 291 | Додав: cbstolstogo | Дата: 09.06.2020 | Коментарі (0)

Книгу про Кожедуба представили громаді.
Перегорнути сторінки життя відомого земляка, усвідомити його подвиги, відчути його винятковість, возвеличити та зберегти пам'ять, відтворити спогади земляків. Книга Катерини Василівни Насико відкриває цікаві сторони унікальної долі нашого славетного земляка.
«У цій книзі я наводжу приклади цілеспрямованості Івана Микитовича. Мені довелося поспілкуватися із своїми односельцями, сусідами Івана, його однокласником. Своєю книгою я хотіла довести, що ми не тільки пишаємося своїм геройським земляком, а хочемо, щоб про нього більше знали», – підкреслила авторка під час презентації.
Почуття гордості за рідний край викликали слова секретаря міської ради Олени Чанцевої-Коваленко: «Сьогодні в багатьох локаціях міста відбувається славлення нашого Аса – Івана Микитовича Кожедуба. Тільки такого міцного коріння і виростають потім плоди. Тож дуже радісно, що ми можемо пишатися Кожедубом, що він народився в центрі, душі нашої громади – селі Ображіївці. Ас це не той, хто перемагає когось, а той, хто перемагає самого себе. Давайте будемо схожими на Івана Микитовича, адже Шостка це місто Асів».
Першими цю книгу побачили ми бібліотекарі, бо мали за честь допомогти авторці в підготовці книги до друку. Тема книги, описані події, раритетні фотографії, спогади земляків – все це створювало атмосферу гордості за нашого Героя та довіри й поваги до людини, яка зібрала всі ці безцінні матеріали.
«Нехай ця книга буде джерелом, з якого ми будемо черпати наснагу, будемо знати історію, знати тих людей, які звитяжними подвигами прославили нашу Шосткинщину», – такої думки дотримується Тамара Четверикова і всі шосткинські бібліотекарі.
Нова книга про Кожедуба у бібліотеках нашої громади. Запитайте та дізнайтесь більше про всесвітньо відомого земляка.

  

 

Переглядів: 269 | Додав: cbstolstogo | Дата: 09.06.2020 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 91 92 93 94 95 ... 235 236 »
Вітаю Вас, Гість!
Субота, 20.04.2024