Читальний зал ЦМБ ім. Л.Толстого давно та плідно співпрацює з учнями та викладачами гімназії. Цього травневого дня  вчитель історії та права Зубко В.П. завітав до бібліотеки разом з одинадцятикласниками, які готують наукові роботи. Їх тематика –різнопланова: аспекти історії України та Сумщини, гострі соціальні питання сьогодення, зв'язок поколінь, етнографія  України, світове мистецтво. Бібліотекарі допомагали учням у доборі літератури, розповідали про нові бібліотечні послуги, знайомили зі структурою довідкового апарату бібліотеки тощо. Провідний бібліограф Тетяна Плющ навчала підлітків складати списки літератури,  робити бібліографічні описи друкованих джерел та інтернет – ресурсів.  

  

 

 

 

Переглядів: 462 | Додав: cbstolstogo | Дата: 31.05.2018 | Коментарі (0)

22 травня у Києві відбулася конференція-закриття річного навчального циклу з розробки стратегій розвитку територіальних громад.

До участі у річному навчанні було відібрано 67 громад з 22 областей. Кожна громада представлена двома учасниками – службовцем органу місцевого самоврядування, відповідальним за питання розвитку громади, та представником місцевої громадської організації. Від Шостки команду представляли Галина Москаленко (керівник ГО «Сила інтелекту» та керуюча справами виконкому Олена Кравченко.

Представники громад були розділені на три групи, з якими працювали команди тренерів: Волинського ресурсного центру (ВРЦ) та група ЦНД -з представниками ОТГ, PPV Knowledge Networks - з представниками міст обласного значення.

 

Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан відкрив конференцію та подякував представникам громад за участь у річному циклі й привітав їх з завершенням навчання. Він наголосив, що прийшов час органам місцевого самоврядування заробляти кошти, впроваджуючи інструменти нарощування власних ресурсів.

 

Державний експерт експертної групи розвитку місцевого самоврядування Мінрегіону Ігор Пітцик наголосив на тому, що сьогодні вже створено серйозне законодавче підґрунтя для стратегічного планування розвитку громад.

 

Директор Проекту USAID ПУЛЬС Ігор Парасюк підкреслив, що розроблення стратегії важливе як для самої громади та її жителів, щоб бачити перспективи розвитку, так і для інвесторів, щоб вони могли оцінити потенціальні можливості. Громади, які розробили стратегії двадцять років тому, сьогодні є успішними і лідирують в економічному розвитку – Львів, Івано-Франківськ, Южне, Тростянець та інші.

Під час конференції громади-учасники презентували розроблені у підсумку річного навчання стратегії розвитку.

 

На завершення конференції Директор проекту ПУЛЬС Ігор Парасюк вручив учасникам Сертифікати про проходження навчання.

 

Річний цикл Асоціація міст України реалізувала в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС). Навчання розпочалося з червня 2017 року.

 

  

 

 

 

Переглядів: 743 | Додав: cbstolstogo | Дата: 29.05.2018 | Коментарі (0)

26 травня нв засіданні  кіноклубу  медіапросвіти з прав людини Docudays UA ми переглядали фільм фінських режисерів Юкка Карккайнен, Я-П ПассіІ "Синдром панка".

Героями фільму «Синдром панка» є члени найкрутішого панк-рок-гурту Фінляндії «Pertti Kurikan Nimipäivät». Учасники гурту — Перті, Карі, Тоні та Самі – попри вади психічного розвитку, грають свою музику гордо й піднесено. Режисери разом із музикантами проходять шлях від нікому не відомого дивного гурту до шаленої популярності. Ми бачимо, як вони лаються, закохуються та переживають сильні емоції. Сміються, плачуть, п’ють і сваряться за місце на передньому сидінні автобуса. Потім настає час миритись і розмовляти з людьми, розповідати їм, який чудовий їхній гурт. Їхні пісні — про проблеми в суспільстві, а також про речі, з якими ці люди стикаються щодня: як тупо робити педикюр і як сумно жити в гуртожитку. Панк-рокери також діляться своїми думками із політиками й тими, чиє ставлення до людей із розумовими вадами потребує суттєвого вдосконалення.

Основною темою фільму є соціальна адаптація людей з фізичними та ментальнами вадами.

Всім присутнім фільм сподобався. Найбільше вразило глядачів ставлення  до таких людей в країнах Європи (Фінляндія, Німеччина), особливо в порівнянні з ситуацією в  нашій  країні.

Першим питанням під час обговорення фільму було ставлення  до людей з інвалідністю в нашій країні і в нашому місті зокрема.   Ставлення до особливих людей в країнах Європи та в Україні поки що не на користь нашої країни. Як можуть реалізуватися люди з вадами в нашому суспільстві і  в нашому місті зокрема? Виникло питання і про те, хто повинен займатися такими людьми: держава чи громадські організації? А які саме громадські організації займаються проблемами цих людей в нашому місті?.

Підсумком обговорення стала теза:у ставленні до особливих людей треба в першу чергу  починати з самих себе, але держава не повинна стояти осторонь проблем людей з інвалідністю, вирішуючи їх на законодавчому рівні.

 

 

 

Переглядів: 528 | Додав: cbstolstogo | Дата: 26.05.2018 | Коментарі (0)

22 травня в центральній міській бібліотеці ім. Л.Толстого відбулося відкриття виставки робіт «Світ наших фантазії» особливих митців: свої творчі доробки представили талановиті та наполегливі у досягненні поставлених цілей вихованці групи денного догляду ГО «Турбота».

Роботи виконані у різних техніках: квілінг, декупаж, листівки ручної роботи, композиції з паперу та чудове мило ручної роботи. Відчувається, що усі роботи виконані з великою любов’ю.

«Мета виставки – показати, що не зважаючи на інвалідність, людина може самореалізуватися», – зауважила член правління ГО «Турбота» Світлана Василівна Івченко.

Олексій Трегуб, керівник ГО «Товариство допомоги особам з інвалідністю «Турбота», розповів, що у 2018 році організація реалізує два проекти: «Шлях до кращого майбутнього» та «Грані успіху».

«Майстерня з виготовлення мила працює в рамках проекту «Грані успіху» за фінансової підтримки управління молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації та Шосткинського міського голови Миколи Ноги. Мило можна замовити або придбати те, яке представлене на виставці», – зазначає соціальний працівник–волонтер Лілія Миколаївна.

Виставка триватиме до 3 червня. І можна ще раз переконатися, що фізичні особливості не можуть завадити людині, яка прагне сказати своє слово у мистецтві. Завітайте та підтримайте творців прекрасного!

  

  

  

 

 

 

 

Переглядів: 505 | Додав: cbstolstogo | Дата: 22.05.2018 | Коментарі (0)

22 квітня до музею Пантелеймона Куліша, що знаходиться в центральній міській бібліотеці ім. Л.Толстого, на літературну годину «На гостини до Куліша» завітали учні 9-х класів загальноосвітньої школи №7.

Це була не просто екскурсія, адже у музеї звучали уривки з роману «Чорна рада», вірші Куліша, продекламовані учнями.

Його творчість є дуже актуальною для сьогодення, а під час екскурсії музеєм бібліотекар Ганна Плехова неодноразово наголошувала на тому, що життя Пантелеймона Куліша стало прикладом справжньої любові до свого краю.

 

 

 

 

 

Переглядів: 507 | Додав: cbstolstogo | Дата: 22.05.2018 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 138 139 140 141 142 ... 235 236 »
Вітаю Вас, Гість!
Четвер, 25.04.2024