Третя планета Сонячної системи у чомусь подібна до людини – вона має життєвий шлях, розвивається, змінюється. Вона також, як і ми, хворіє і бореться з недугами. Темпи загрозливих перетворень на Землі поки що тільки зростають….

Людина є частиною природи. Її життя тісно пов’язане з рослинним та  тваринним світом планети. Щоб привернути увагу дітей до охорони природного середовища, до всього живого, зокрема, до птахів, на юнацькому відділі проведено урок природознавства «Птахи в нашому житті» для вихованців обласного центру соціально – психологічної реабілітаціїї дітей.

Слайд – програма, книжки на природничу тематику, вікторина «У пташиному царстві», різні цікавинки про птахів …час проминув дуже швидко!

  

  

 

 

 

Переглядів: 506 | Додав: cbstolstogo | Дата: 06.06.2018 | Коментарі (0)

Немає нічого більш цінного, ніж бути в гармонії, у згоді з собою, зі світом. І тому меседжем сьогоднішньої зустрічі з поетесою Валентиною Гречко були слова «Поезія – це перш за все гармонія».

 "Жити любов’ю" –  сьома збірка нашої землячки. Присвятила вона її своїм друзям, знайомим, всім тим, хто поряд іде по життю.

Валентина Василівна зачарувала всіх присутніх поетичними творами, а також своєю жіночою харизмою.

        Байдужих у затишній залі не було, оскільки кожен поетичний твір – це краса звуку в гармонії з почуттями. Це дотик до душі, струни якої ще довго  бринітимуть. Така вже особлива ця країна Поезія, де кожен рядочок викликає бурю емоцій та вражень!

  

  

  

  

 

 

 

Переглядів: 542 | Додав: cbstolstogo | Дата: 06.06.2018 | Коментарі (0)

Всесвітній день навколишнього середовища, який щорічно відзначається 5 червня, є для Організації Об’єднаних Націй одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем навколишнього середовища, а також стимулювати політичний інтерес і відповідні дії.

Проблема охорони навколишнього середовища - тематика надзвичайно гостра і завжди актуальна.  Від правильного, і головне, своєчасного вирішення цієї проблеми залежить здоров’я та добробут сьогоднішнього й майбутніх поколінь людства. Саме цю тему і обговорювали сьогодні в бібліотеці, а сприяв цьому перегляд поетичного  документального фільму "Дім" відомого французького фотографа і борця за чистоту навколишнього середовища Яна Артус-Бертранда. В основному фільм демонструє  карту земної поверхні з висоти пташиного польоту, звідки добре видно природні пам’ятки і те, як людство перетворює їх на щось непотрібне. Артус-Бертранд починає з важливості водоростей для екосистеми планети, пролітає над усіма континентами, зауважує наслідки глобального потепління, але дивним чином закінчує на позитивній ноті й вірі в майбутнє людства.

Фільм справив чудове враження на присутніх, змусив замислитися над своїм майбутнім та майбутнім своїх дітей. А що може кожен із нас зробити  вже зараз, щоб покращити це майбутнє?!

  

 

 

Переглядів: 527 | Додав: cbstolstogo | Дата: 04.06.2018 | Коментарі (0)

2 червня зустріч в "Клубі..." присвячена геніальному  австрійському вундеркінду Еріху Вольфангу Корнгольду.

Австрійський єврей за народженням, американський громадянин з 1943 року, геніальний вундеркінд, творець вишуканої оперної музики, який підняв музику до фільмів на небувалу висоту, аранжувальник і диригент, Корнгольда помер майже забутим.

У грудні 1909 року  надрукував Фортепіанну сонату № 1, Цикл «Дон Кіхот: 6 шість характерних п'єс» та балет-пантоміму «Сніговик».  4 жовтня 1910 року «Сніговик» був поставлений у Віденській придворній опері. У листопаді цього ж року у Мюнхені відбулася світова прем'єра його фортепіанного тріо у D-dur, ор. 1. У чотирнадцять років він створив перший оркестровий твір — Увертюру до п'єси.  Весною 1914 року він закінчив роботу над оперою «Кільце Полікрата» і розпочав роботу над оперою «Віоланта». З 1916 року став диригувати у Віденській придворній опері. Під час війни давав благодійні концерти, збирав кошти на допомогу вдовам, сиротам, інвалідам. Написав багато пісень і маршів, присвячених солдатам. У 1918 році його призначили музичним директором піхотного полку.

З 1916 по 1920 рік Корнгольд працював над найуспішнішим своїм твором – оперою «Мертве місто» («Завмерле місто»). Закінчена опера викликала значний резонанс у газетах. Диригенти головних австрійських театрів прагнули отримати права на першу виставу. Прем'єра опери відбулася 4 грудня 1920 року у Кельні та Гамбурзі. Крім цього вона готувалася до постановки і у Відні.

У 1920-ті Еріха Корнгольда запрошують у різні міста Німеччини для диригування своїх творів. 25 жовтня 1923 року відбулася прем'єра оперети «Ніч у Венеції» Й. Штрауса в обробці Корнгольда. Успіх опери сприяв тому, що він з 1926 по 1933 рік став адаптував оперети та диригував їх.

У 1923 році Корнгольд став працювати над тим, що він вважав головною своєю роботою, — четвертою оперою «Диво Еліани». Постановка цієї опери в 1927 році у Відні, Гамбурзі, Берліні, Мюнхені, Нюрнберзі, Чемніці, Любеці та Бреслау принесла новий успіх тридцятирічному композитору.

У липні 1927 року Корнгольду було присвоєно звання Почесного професора Національної Академії. А до того, 30 квітня 1925 року він отримав Мистецьку нагороду міста Відня за свої досягнення як піаніст, диригент та композитор.

На початку 1930-их розпочинає пошук матеріалів для написання п'ятої, наступної опери. Після приходу у лютому 1933 до влади у Німеччині Гітлера, для Корнгольда стає зрозумілим, що працювати у Німеччині він не зможе. Він зосереджується над написанням опери.

У 1936 і 1937 йому присуджувалася премія «Оскар» за кращу музику до фільмів.

 

 

 

 

 

Переглядів: 509 | Додав: cbstolstogo | Дата: 02.06.2018 | Коментарі (0)

30 травня 2018 року в Україні відзначається 100 років з дня формування української державної служби – ухвалення Закону про урочисту обітницю урядовців і суддів та присягу військових на вірність Українській Державі.

Таким чином Законом від 30 травня 1918 року було закладено один з головних механізмів, що став невід'ємним атрибутом вступу на державну службу – складання присяги: «Урочисто обіцяю вірно служити державі українській, визнавати державну владу, виконувати її закони і всіма силами охороняти інтереси і добробут». При цьому присяга не була лише символом – вона була обов'язковою умовою набуття статусу державного службовця.

Як окремий інститут національної держави державна служба в її нинішньому розумінні (зі статусом державних службовців, урегульованим законом, з уповноваженнями цих посадових осіб на здійснення функцій держави, а також отриманням ними заробітної плати з державного бюджету) з'явилася 1918 року – за Гетьманату Павла Скоропадського, часів спроб у XX столітті побудови на теренах наших земель незалежної Української Держави.

До цієї знаменної дати в центральній міській бібліотеці оформлена виставка «Державній службі України – 100 років».

  

 

 

 

Переглядів: 480 | Додав: cbstolstogo | Дата: 31.05.2018 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 137 138 139 140 141 ... 235 236 »
Вітаю Вас, Гість!
Середа, 17.04.2024